נוכל הטינדר – כל האמת על הונאות טינדר

מאת  ELAD YAGEL SIBAS

מאת ELAD YAGEL SIBAS

מומחה באימון אנשי הייטק וקריירה למציאת זוגיות או יחסים קצרים

נוכל הטינדר – סרט הנטפליקס  התיעודי שכולם מדברים עליו לאחרונה עורר סערת רשת בקנה מידה עולמי.  במרכז הסרט עומד לכאורה נוכל בשם סימון לבייב ומוצג כמי שהונה באופן סדרתי נשים צעירות שפגש דרך הטינדר ואף באופן מקומם ריצה תקופת מאסר זניחה בשל כך. מעשי ההונאה כוללים התחזות, סחיטת כספים ועוד. 


בעקבות הסערה התעורר גם ויכוח נוקב בכל העולם על יחסי הגומלין שבין  מוסר, נשים, גברים והשימוש באפליקציות הדייטינג לצורכי היכרות.  בדר”כ הפוסטים שאני כותב הם יותר ענייניים ומקצועיים אבל הפעם אני רוצה לתת את הטייק שלי בתור מאמן דייטינג  בישראל על השיח הכי רותח ברשת.

אז מה יהיה לנו כאן במאמר?

הנוכל מטינדר - סרט מגמתי ומבויים או חלון למציאות בעייתית?!

עיקר המגמה בסרט היא להציג את הצד הנשי ככזה שנפל קורבן למעשי נוכלות ועקיצה של גברים
ואיך בעצם בכמה רגעים ומהלכים “פשוטים” כל גבר יכול להרוס את החיים לאישה תמימה שסה”כ רצתה להכיר את “נסיך החלומות שלה” ולמצוא זוגיות. 

רק סטטיסטית יש מעט מאוד (!) גברים שנשים מן השורה כמו גיבורות הסרט יכולות לפגוש. כאלו שיכולים להציג ולגבות במציאות  מצד אחד, אורח חיים ראוותני כמו מטוסים פרטיים, ארוחות גורמה, שיירות אח”מים ומלונות פאר. להוסיף על כך גם כישורי משחק פנומנליים, יכולות שכנוע בין אישיות ועוד.

ל 99.9% מן הגברים שהבחורה הממוצעת תפגוש בטינדר או בשאר אפליקציות הדייטינג אין את הכישורים האלו כפי שהוצגו בסרט ובטח שלא את היכולות הפיננסיות לתחזק מצג שווא שכזה.

כלומר הסיכוי שנשים מן השורה יפגשו הרבה  גברים מן הסוג (הנלוז) של סימון לבייב הוא פחות או יותר כמו הסיכוי שיפגע בהן ברק. זה פשוט לא קורה.

תחבולות מן הסוג הזה שהוצגו בסרט בדר”כ מאפיינות את דרכי הפעולה של ארגוני ביון כמו המוסד, CIA ועוד.

אז בבקשה, לכל הנשים שקיבלו שטיפת מוח מן הסרט הזה וחוששות שהן הולכות להיות “הקורבן הבא” או לכל הגברים שבטוחים שמישום מה, הבחורה בצד השני של הטינדר “סימנה” אותם כנוכלים כמו סימון לבייב ממליץ לכם לרדת מעט לקרקע.

בפועל, למרות שהסרט מבוסס על אירועים מציאותיים, כל גבר ואישה עם מעט אינטליגנציה, ידעו להבין ולהבחין שהעריכה של הסרט הזה היא סופר מגמתית, מוקצנת שנועדה ליצור כמה שיותר פרובוקציה. פרובוקציה ודרמה מייצרות המון תשומת לב ובאז וזה בדיוק מה שהסרט הזה מייצר. 

מה הן סוגי ההונאות והעקיצות הנפוצים בטינדר ?

המקרה של סימון לבייב ” הנוכל מטינדר ” נראה בהחלט כהונאה חמורה אבל בפועל הוא מחט בערימת שחת. לבייב וגברים כדוגמתו כמו שהבנו, הם חדי קרן אמיתיים שכמעט ולא קיימים במציאות. לעומת הונאות פליליות כמו שהוא ביצע, ישנן הונאות שקורות בהיקפי ענק וברמה יומיומית בכל אפליקציות הדייטינג שאף אחד לא מדבר עליהן.

אותן “הונאות” ו”מעשיי עקיצה” אמנם לא תחת הקטגוריה של “מעשים פליליים” אבל בהחלט שווה להעלות אותם
למודעות של גברים ונשים שקוראים את המאמר הזה כמו איך להקטין את הנזקים שלהם.

במהלך השנים האחרונות, אכן הייתי עד ללא מעט מעשי הונאה ועקיצה במסגרת טינדר, קיופיד
ושאר אפליקציות דייטינג. אז מה הן בעצם מעשי ההונאה והעקיצה היותר נפוצים שיכולים להתרחש ?

הונאת מראה חיצוני בטינדר

המונח “הונאת מראה חיצוני” מתייחס למצב ובו אדם – גבר או אישה, מפרסמים תמונות בפרופילים האישיים שלהם שאינן מייצגות אותם כפי שהם נראים במציאות. כלומר הוא או היא הציבו תמונות שבהם הם נראים
צעירים יותר, חטובים יותר או שופעים יותר. 

דגש:
אין שום בעיה (ואני אפילו ממליץ) ליצור תמונות המציגות אותו \ אותה באופן אטרקטיבי יותר. רק כדאי שאותן תמונות לא יהיו מנותקות מהמציאות.

כי בפועל, אם הוא מגיע לדייט הוא רואה שאין שום קשר בין התמונות שלה לאיך שהיא נראית במציאות ונכון גם ההפך.

אז נוצרת אכזבה עצומה. אחד מן הצדדים או שניהם ביחד מרגישים בינם לבין עצמם שהאדם שהם פגשו כרגע הוא לא מי שהוא \ היא חשבו שהם עומדים לפגוש – הם מרגישים שרימו אותם. חיצוני

הפרפרים שהיו בבטן מתחלפים בטעם מר של מחשבות אכזבה כמו:

“מה? זאת היא?!  היא לא קרובה בכלל לאיך שהיא נראית בתמונות!”.
“הוא בכלל לא נראה כמו בפרופיל, הוא בטח עשה מלא פוטושופ ואיפור”.


אם להניח עובדות סטטיסטיות על השולחן, בקטע הזה של “הונאת מראה” נשים לוקחות גברים בהליכה קלה.
נשים מבצעות הרבה יותר הונאות מראה מגברים. החל מפוזות שמבליטות את אזור החזה, הישבן, דאק פייס, זוויות צילום שיוצרות “צורות גוף אטרקטיביות”, איפור ספציפי ותאורה ותקבלו פרופיל שובר קופות עם מאות ואלפי לייקים מכיוון גברים. האם זה מוכר?! ביג טיים ונשים נהנות מזה בטירוף :  ).

לבלוע את הצפרדע
העניין הוא שכאשר גבר פוגש אישה שרחוקה מאוד מאיך שהיא מציגה את עצמה בפרופיל בהרבה מאוד מקרים הוא “בולע את הצפרדע” ונשאר וממשיך את הדייט איתה למרות שהוא יודע שהוא נפל קורבן להונאת מראה.

“אחי אתה יודע, כבר יצאתי מהבית ואספתי אותה וחניתי והכל. אני מתבאס אבל אני לא מראה לה את זה ואומר לעצמי – טוב אני כבר בדייט זה לא קורה המון, בוא נראה מה אפשר להוציא מזה רק שאני לא אצא בנזק של 400 ש”ח כמו בדייט הקודם”.

איך להתמודד עם התופעה:

אני ממליץ גם לגברים וגם לנשים שמבינים כבר בתחילת הפגישה שהאדם שהם פוגשים בכלל לא נראה כמו בתמונות לשבת נניח ל 20-30 דקות מתוך נימוס אלמנטרי לשיחה ואז להגיד:

גברים:
“תראי, לא בקטע רע אבל אני מרגיש שאין כימיה כאן, בואי נסיים – אני אטפל בחשבון”

נשים:
תראה, לא בקטע רע, אבל אני פחות מתחברת למה שקורה כאן, ממליצה שנסיים – לא רוצה לבזבז לך את הזמן ולא רוצה לבזבז לי את הזמן

עקיצת הארוחה

בחלק מן המקרים, כדייט ראשון (ולפעמים גם המון דייטים לאחריו) גברים ונשים נפגשים במסעדה
או במקום שמגיש מנות אוכל \ אלכוהול במחירים מופרזים. במציאות של היום, יש אחוז מן הנשים שמנצלות לרעה את חוקי המשחק הלא כתובים של עולם הדייטינג בהן מצופה מן הגבר לשלם על הדייט הראשון.

במצב כזה, הן מראש אומרות לגבר באיזה מקום הן רוצות לשבת(בדר”כ בר או מסעדה יקרים), הוא מבחינתו מסכים וזורם על זה כי הרי “הבחורה הזו ממש כוסית ובטעם שלי ואני לא רוצה להרוס איתה”.

כאשר הוא מציע מקום אלטרטיבי, היא מתעקשת על זה ואומרת שזה המקום היחידי שהיא תסכים להיפגש בו. היא אומרת את זה מתוך ידיעה שברור שהוא יסכים ואם לא הוא, היא יודעת שיש לה עוד לפחות כמה גברים אחרים ש”לא יצאו קמצנים וכבדים” כמוהו ויקחו אותו לערב בילוי של אלכוהול ואוכל על חש

מיותר לציין שלאחר מכן, הן לא טורחות לפגוש שוב את אותם גברים.

למען הסר ספק, אותן נשים לא חייבות לאותם גברים כלום. אבל מבחינתן, הן ידעו טוב מאוד
שהן יוצאות לערב פאן ואוכל טוב על חשבונו של אדם אחר ואין להן כל כוונה אמיתית לקחת את אותו גבר בחשבון ולתת לו הזדמנות להיכרות.

לעיתים, זה אפילו הרבה יותר חמור מדייט אחד או שניים. לעיתים ישנן נשים שמעבירות עם אותו גבר סדרת דייטים שלמה לאורך תקופה בהן הן ליטרלי חיות על חשבונו. מסעדות, סרטים, חופשות, טיסות ועוד.
והוא? הוא סותם את הפה ומשלם :  ) .

איך להתמודד עם התופעה:

לגברים
על הרבה גברים היום יש לחץ לקחת את הבחורות לדייטים למקומות טובים שיש בהם אווירה
וכדי לא לצאת מראש “קמצנים” בעינייה. אני ממליץ להתחיל לקבוע מראש במקומות יחסית פשוטים כמו בתי קפה במהלך אחרי הצהריים, שעות ערב מוקדמות כדייט ראשון לקפה \ תה ואולי נישנוש קל.
לחלופין אם אווירת הבר \ אלכוהול חשובה לאותם גברים, אני ממליץ לבדוק בחום לגבי מקומות שיש בהם HAPPY HOUR.

אין בעיה שתשלם עלייה בדייט \ שניים הראשונים. אבל כדי לוודא שלא נפלת על גולד דיגרית ושלא תצא ב”נזק” של כמה מאות שקלים (או הרבה למעלה מכך) פר דייט עם כל בחורה שאתה פוגש שווה מראש לצמצם מראש את העלויות של “דייטים”.

בנוסף, נניח יצאתם כבר לדייט או שניים ולקראת הסוף אתה משלם את החשבון, אתה יכול לומר משהו כמו:
היום אני מכסה בכיף זה עליי – פעם הבאה את מזמינה אותי לגלידה שאני אוהב.
עוד על ענייני מי משלם על מי ומתי בדייט תוכל לקרוא בקישור כאן.

לנשים:
אתן לא צריכות (לרוב) להתמודד עם עניין התשלום. אז, בכל לשון של בקשה, אם לא בא לכן לשלם בדייט ראשון זה סבבה ואפילו לגיטימי. לפחות תציעו מתוך נימוס לחלוק בהוצאה או לשלם טיפ. בדייט מספר 2 – 3 שווה שתזמינו את הבחור אפילו לקפה פשוט \ משולש פיצה. נטו בשביל ההרגשה האישית שלו.

אה, כן ו…מומלץ שלא תבואו מורעבות לדייטים.
אין דבר שמוריד יותר גבר מלראות בדייטים הראשונים בחורה בולסת על חשבונו.

התחזות

חלק מן ההונאות שמבוצעות בסרט הנוכל מטינדר הוא מעשה התחזות.
התחזות בטינדר, קיופיד וכו מיוחסת בעיקר למצבים שבהם היא או הוא כותבים על עצמם מידע מטעה שאין לו שום קשר למציאות. זאת כמו: שמות בדויים, סטטוס זוגי לא נכון, ילדים, מקצוע כוזב ועוד.
במצב כזה, אותו אדם שמייחס לעצמו זהות בדוייה או כותב משהו שקרי מטעה בפועל אדם אחר שבא איתו בתקשורת.

ההבדל בין התחזות לעיגול פינות:
התחזות = אתה הוא היא רושמים שאתם רווקים אבל בפועל אתם נשואים.

עיגול פינות  = את\ה גרוש\ה בלי ילדים אבל לא כותב\ת את זה
כאן יש מידע שהוא לא כזה רלוונטי. המון פעמים למשל מישהו שהוא גרוש
בלי ילדים יחשב על הנייר כ”קו אדום” בשביל מישהי.

כלומר מבחינתה היא לא תהיה מוכנה תאורטית להיפגש עם אדם כזה שכל
“חטאו” שהוא גרוש. בפועל, הוא לא ציין את זה והוא והיא דיברו בטלפון והיה להם קליק מדהים.

תוך כדי זה שהם כבר ניפגשו הוא חשף בפניה שהוא התגרש לפני כשנתיים.
בנקודה הזו, היא תשכח מן “הרשימת מכולת” המוזרה שלה ותזרום איתו כי הוא מצא חן בעיניה
ויש בינהם קליק מדהים. אז זה שהוא גרוש כבר לא יהיה ביג דיל בשבילה.

סיכום

אני חושב שאם היו רוצים להציג הונאות ומעשיי מרמה אמיתיים בסרט הנוכל מטינדר – כאלו שהרוב המוחלט של הנשים והגברים באמת מתמודדים איתם ביום יום לא היו עוסקים בסיפור הג’וסי והמאוד מגמתי של סימון לבייב אלא בבעיות נפוצות  ומעיקות יותר. מאחל לכולנו לפגוש כמה שפחות מעשיי מרמה ונוכלות בעולם הדייטינג.


KEEP ON KEEPING IT

ELAD

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתי בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא