הצלחה עם נשים – למה זה נהיה קשה יותר כל האמת!

Picture of מאת  ELAD YAGEL SIBAS

מאת ELAD YAGEL SIBAS

מומחה באימון אנשי קריירה למציאת זוגיות ויחסים קצרים מ2011 ומחבר הספר וומנייזר

אם נדמה לגבר הממוצע שפתאום הצלחה עם נשים הפכה להיות יותר מורכבת הוא לא טועה. זה לא רק נדמה לו, זו מגמה שהולכת ומתעצמת. יש פחות מאצים באפליקציות, שיותר קשה בדייטים והרבה נשים פתאום נעלמות, לא עונות, לא ממשיכות לעוד דייטים או זורמות הרבה פחות לסקס, יחסים ועוד..הוא לא מדמיין. זה באמת הפך ליותר מאתגר.

בשנים האחרונות מתרחשת מגמה שמורכבת ממספר תופעות שבאמת הופכת את העניינים לקצת יותר מורכבים לחלק ניכר מהגברים בתחום הרומנטי. במאמר הזה אני הולך לדבר באופן תכלסי על כמה גורמים שהביאו למצב הזה בישראל (וגם בעולם) וגם כמה דרכים להתמודד עם מה שקורה.

ניתן להאזין למאמר באמצעות הפודקאסט

אז מה יהיה לנו כאן במאמר?

4 הגורמים שיוצרים שפוגעים בהצלחה עם נשים

ריכוזיות השוק

שוק הדייטינג בישראל (כן זה שוק) מאופיין בריכוזיות. כלומר חוסר איזון משמעותי בין היצע לביקוש בתקשורת הרומנטית בין גברים ונשים. כמו בשוק העבודה שלכל משרה יש כמות מסוימת של דורשים כך גם קיים ריבוי של גברים שמתחילים ופונים בדרכים כאלו ואחרות לנשים. במקרה הזה, יחס הגברים שפונים ומנסים את מזלם עם נשים בכל מיני דרכים הוא לא פרופורציונלי בעליל לכמות הנשים. 

על הנייר לנשים יש שפע כמעט אבסולוטי עם מי הן מתכתבות, עם מי הן יוצאות ועוד. זה מגיע למצב שבחורה שלצורך הדיון השטחי בעלת מראה ממוצע מאוד יהיו אינספור מחזרים פוטנציאליים, גם כאלו שבפועל יכולים להשיג לעצמם אפשרויות יותר אטרקטיביות ממנה. אבל, ברוב המקרים ומתוקף כוחות השוק הם מתקדמים ומתחייבים ליחסים גם עם נשים שלא לטעמם. 

הריכוזיות הזו באה לידי ביטוי באונליין שלאחוז גבוה של נשים באינסטגרם, טינדר קיופיד וכו יכולות להצטבר ביום עשרות פניות חדשות. בברים או בחוף הים המצב לא יותר טוב – הגבר הממוצע ימצא את עצמו שובר את הראש איך לגשת וגם שהוא כבר ניגש היא לא בדיוק תעשה לו חיים קלים רק כי הוא אזר אומץ וניגש אליה. לכן הגבר הממוצע יכול למצוא את עצמו במשך שבועות וחודשים שלמים ללא דייט עם מישהי חדשה בעוד אישה יכולה לפתוח את הסמארטפון בהפסקת צהריים מהעבודה ולהחליט עם מי בא לה לצאת היום בערב אם בכלל. בספר וומנייזר, אני מתאר את התפתחות האפליקציות ואיך הן גרמו להטיית שוק הדייטינג.

התעצמות השימוש בסושיאל מדיה והאפליקציות בתקופת קוביד 19 ואחריה

ריכוזיות שוק הדייטינג שהייתה ממילא קיימת בישראל גדלה באופן אקספוננציאלי בעקבות אירועי קובי 19.  בין אם אתם מאמינים שהייתה מגיפה או לא, השינויים שהתקופה הזו הביאה היו עצומים ואי אפשר להתעלם מהם. בין יתר השינויים בהרגלי הצריכה, התקשורת והחיים עצמם, תקופת קוביד הביאה עימה את התעצמות השימוש בסושיאל מדיה כמו אינסטגרם וטיקטוק וכמובן גם הגברת השימוש באפליקציות הדייטינג כמקור עיקרי להכרויות רומנטיות. 

אם עד אירועי קוביד קבוצת גברים היו פותחים טינדר “בשביל הצחוקים” עם החבר’ה ביום שישי בבר ומתחילים לגלול ימינה שמאלה, הרי שבמהלך אירועי קוביד ובמיוחד אחריהם – טינדר, קיופיד ודומיהם הפכו להיות ממושא “הדאחקה” של חבורת גברים משועממים למתווך הכי גדול של עולם ההיכרויות. כיום הרוב המוחלט של הגברים, ללא האפליקציות והרשתות החברתיות לא יוכלו לעשות כמעט כלום כדי להכיר נשים חדשות. רוב הגברים לא יתחילו עם בחורה פנים אל פנים בעיקר מתוך חשש להידחות או סתם לצאת מוזר ומטריד בעיני הסביבה החברתית.

איך להתכתב עם מישהי בטינדר \ קיופיד

העדר יחסי של פתיחות מינית

זה לא סוד שישראל היא מדינה שמאוד מושפעת מגורמים שמרניים יחסית כמו נוכחות חזקה של הממסד הדתי, צבא וגם מה שמכונה תרבות השבט (בהשפעת השכנים הגאוגרפיים שלנו). כל הגורמים הללו יוצרים מגמות של ציבורים גדולים בישראל שמאופיינים בשמרנות ופתיחות מינית נמוכה או בלי הרבה כיבוס מילים : סקס זה ביג דיל! בניגוד לחברות מסויימות באירופה או במרכז אמריקה שמאופיינות בפתיחות מינית, החברה שאנחנו חיים בה מתוקף כל הגורמים האלו מעבירה הרבה פעמים מסר לנשים שאם הן שוכבות מהר אז הן זולות. בגלל שהן מתוייגות ככאלו בסביבה שלהן הן לא יצליחו למצוא יחסים רציניים וכו. גם גברים באופן חלקי אשמים בזה – עם ביטויים כמו :”יו אני לא מאמין, איזה שרמ*טה היא, איך היא שכבה איתי כזה מהר?!”. נשים שומעות את הדברים האלו, הן רואות את הדברים האלו ברשתות החברתיות ולכן חושבות פעמיים ובהרבה מקרים גם אם ממש בא להן הן עוצרות את עצמן כי הרי אף אחת לא רוצה לצאת “שרמ*טה”.

אישית אני בדר”כ כמעט תמיד יסנגר על גברים אבל בסעיף הזה אני אגן באופן אבסולוטי על הצד הנשי ואומר שהרבה מן התרבות המינית הבעייתית שקיימת במדינה נובעת גם מיחס מזלזל של גברים.
בספר “וומנייזר” אני כותב בהרחבה על תרבות השבט וההשפעה שלה על תרבות החיזור המקומית בצירוף מחקרים אקדמאים.

התגברות תרבות הPC וצמיחת גופים פרוגרסיביים כמו METOO

בהמשך ישיר לסעיף הקודם עליית כוחות פרוגרסיביים שעודדו תרבות של ביטול גברים גרמה להרבה חבר’ה טובים ואיכותיים לחשוב 8 פעמים לפני שהם עושים מהלך כלשהו במהלך היכרות ראשונית או דייט מול בחורה. הכוחות הפרוגרסיביים האלו כמו התגברות תרבות הפוליטיקלי קורקט, עליית כוחות פמיניסטים רדיקליים (ME TOO) ושיח רעיל ברשתות החברתיות מצד נשים וגברים סימפים, הובילו גברים רבים לחשוב שנשים ככלל שונאות גברים. הם הביאו הרבה גברים איכותיים אל המסקנה של “אם אני אצא קריפ והיא תגיד שהטרדתי אותה אז מה אני צריך להתחיל איתה או לקדם מולה עניינים בדייט – אני מעדיף שזה לא יקרה איתה וזהו. רק בגלל הסיכוי הקטן שאני יכול להסתבך”.

כל הגורמים האלו התכנסו יחד לכדי שיבוש גדול יותר של שוק הדייטינג האגרסיבי ממילא שהיה כאן והותירו הרבה גברים מבולבלים יותר בכל הקשור ל הצלחה עם נשים וכאלו שפועלים פחות לטובת הצלחות הרומנטיות. ההשלכות של זה? הרסניות. זה פוגע בדימוי העצמי, בביטחון העצמי, באושר הפנימי ועוד.

5 הגורמים שיאפשרו הצלחה עם נשים בישראל ובעולם

מי שלא מצליח עם נשים, שאין לו חברה, שלא יוצא ושוכב עם נשים או שסתם לא הולך לו – נגזר עליו גורלו?
התשובה לא! תחום הדייטינג הוא כזה שמאופיין בהמון חוסר וודאות אבל בהחלט יש שורת פעולות שהגבר הממוצע יכול לבצע כדי להיטיב יותר עם מצבו ולנווט גם בשוק דייטינג מאתגר כמו שנוצר בארץ.

הנה כמה קווי פעולה שאפשר ושווה לנקוט בהם כדי לשפר את חיי הדייטינג: 

ניתוק אגרסיבי מהסושיאל מדיה וצריכת חדשות מיינסטרים

על קצה המזלג: לצרוך סושיאל מדיה וחדשות זה לרוב כמו לאכול כל יום מקדונלדס – זה מהיר, זה רע ומזיק לגוף. חלק ניכר ממה שמשפיע על הלך הרוח, הרעיונות לגבי איך חיזור אמור להיראות והשוואה מתתמדת לסביבה החיצונית נובע מפוסטים רעילים מאוד בפייסבוק אינסטגרם ודומיהם. אני ממליץ לצמצם חשיפה ככל הניתן ולהימנע מהתעמקות בטוקבקים של נשים אגרסיביות (הן לא מיצגות את הרוב) וגברים סימיפים שמצדיקים אותן. צמצום החשיפה לרעל האלקטרוני הזה ימנע מהגבר הממוצע לשאת איתו הלכי חשיבה שליליים לגבי חיזור והצלחה עם נשים. כאשר הראש פחות מלא ברעל הגוף נמצא במצב הרבה יותר טוב לפעול ולהשיג תוצאות.

שיפור הלייף סטייל

תחת הסעיף הזה נמצאים אלמנטים כמו מצב כלכלי, לבוש, נראות חיצונית וכו.
תמיכה באלמנטים האלו תהפוך את החיים של כל גבר למקום שכיף לו להיות בו. וזה פשוט מאוד:
שכיף לך, כאשר אתה מרגיש טוב, אתה חד זה גם ניכר לסביבה החיצונית שלך וגם: אנשים אחרים (כולל נשים) מרגישים טוב יותר בחברה שלך.  אלמנטים כמו ייעוד, קריירה, תחביבים, אימון גופני באופן קבוע, שיפור המלתחה ועוד. כל אלו יוצרים אפקט סחף חיובי שמשפר את ההתנהלות הכללית והופך את החיים למקום איכותי יותר.

רגע: אז מה? בעצם אתה אומר שרק אם תהיה לי קריירה טובה, עבודה ואני אראה טוב רק אז נשים ירצו אותי?

לא! הכסף, המראה החיצוני והקריירה שלבדם לא יגרמו לנשים לקפוץ לך על הבולב*ל אבל הם בהחלט יהפכו את הגבר הממוצע למושך יותר. קודם בעיני עצמו – כי טוב לו בחיים שלו וגם הוא מקרין את זה החוצה. ככלל מה שהופך גבר ליותר גברי הוא ייעוד ומטרות. לא כל גבר חייב להיות חד קרן ולהרוויח מליונים בהייטק. גם אם המטרה שלו היא לטייל בעולם ולגלוש זה גם סוג של ייעוד.  אישית אני יכול להגיד שהיו תקופות שהייתי בלתי ניתן לעצירה והתוצאות שלי עם נשים מבחינת התחלת קשרים סקס וכו היו מדהימים. אבל, חוץ מרדיפה אחרי הסטוץ הבא החיים שלי היו די רייקים מתוכלת כך שלא הייתה סיבה לנשים איכותיות להישאר בחיים שלי והקשרים ההם שברובם היו מבוססים על סקס ובילויים קצרים לא החזיקו מים כי חוץ מסקס טוב לא באמת היה לי מה להציע להן.

בניית יכולות ממשיות ואקטיביות בתחום

בהמשך ישיר לסוף הסעיף הקודם כסף וסגנון חיים משופר לבדם לא יגרמו לנשים להימשך ולהתחיל איתך בכמויות. זה פשוט לא קורה לרוב אלא אם כן הן גולדיגריות 🙂 לכן מומלץ לפתח מינימום של יכולות והתמצאות בתחום. ישנם כמה נתיבי היכרות שאם בונים בהם יכולות ממשיות (ולא זה לא קל) אז הגבר הממוצע יוכל להגדיל המון את כמות ואיכות מצבי ההכרויות שלו עם נשים ולהתחיל לקבל באופן יחסי שליטה על התחום הזה בחייו עם כמה שפחות לסמוך על המזל. תוצאות כמו דייטים, נשיקה, סקס והתחלה של יחסים קצרים רומנטיים או אפילו מציאת פרטנרית לזוגיות. כדי לבנות תנועה משמעותית של נשים לחיים של גבר ישנם מספר נתיבים מרכזיים להיכרות:

להתחיל פנים אל פנים
היכרות באונליין – רשתות חברתיות \ אפליקציות
מעגלים חברתיים משותפים

אונליין
“טינדר זה לסטוצים” \ “הבחורות בקיופיד לחוצות חתונה ומעיקות” \ “באינסטגרם כל אחת תופסת מעצמה”אלו כל מיני דברים שאני שומע במהלך הדרך. יחד עם זאת, בניית פרופיל מוצלח והכוונה נכונה בתחום של דינמיקת הטקסטינג עם נשים יכולה לחולל פלאים ולהוביל למצב שגם גבר בעל מראה ממוצע לחלוטין יוכל לייצר לעצמו 2-3 דייטים בשבוע עם בחורות חדשות. כמובן הקטע זה לא לצאת לסתם מלא דייטים אלא מתוך העיקרון של ליצור התחלת תנועה ואז למקד את החיפוש לכיוון הנשים האיכותיות \ מתאימות יותר.

רגע אבל בעצם אמרת שמלא מתחילים איתן באונליין אז להתחיל פנים אל פנים לא יותר טוב? זה לא מבדל אותך ביחס להרבה גברים אחרים?

לא! זה שגבר צבר קצת אומץ והתחיל איתה לא יגרום לה לעוף מהרגליים ובטח שלא להעריך אותו יותר. יש איזשהי סיסמה כזו של כל מיני מאמני דייטינג שתמיד אומרים את זה אבל אין לה שום אחיזה במציאות. לבחורה לא באמת משנה איך הכרתם (למרות מה שנשים אומרות) בסופו של דבר מקור ההיכרות לא משנה אלא מה אותו גבר עושה איתו.

היכרות פנים אל פנים
בואו נשים דברים על השולחן: אני אוהד גדול מאוד של להתחיל פנים אל פנים. נכון שרוב העיסוק שלי נכון להיום הוא בבניית תהליכים דרך האונליין אבל היכרות פנים אל פנים היא יכולת שאם מפתחים אותה והיא דורשת הרבה יותר מבחינת זמן ואנרגיה. כן אותו גבר יצטרך להשקיע זמן משמעותי בלהתחיל עם נשים בכל מיני סביבות, לקבל דחיות כחלק מתהליך

מעגלים חברתיים \ חוגים
בצאטה \ סלסה \ יוגה \ הקורס באוניברסיטה \ מסגרת משותפת בצבא ועוד. הרבה מאוד גברים ונשים מכירים דרך מסגרות חברתיות משותפות. הוא והיא ושופים מספיק זמן אחד לשנייה ואז פשוט מכורח האינרציה דברים קורים. למרות שלרוב כמות ההזדמנויות להיכרות נמוכה יותר, המקור הזה יכול להיות מנוף מעולה להכרויות.

התמקדות בנישת נשים שמתאימה לך
כל מי שחושב שאפשר להצליח עם כל הנשים טועה. בסופו של יום וככל שהתהליך הזה של התפתחות אישית והצלחה עם נשים נמשך רוב הגברים מפנימים בהדרגה מה סוג הנשים שהם נמשכים אליהן ואז עושים את ההתאמות הקטנות כדי להצליח איתן.

לטוס מידי פעם לחו”ל לטייל ועל הדרך להכיר נשים
אחד האלמנטים שהכי פיתח את היכולות שלי בתחום וגרם לי להבין לאיזה סוג נשים, תרבות ומקומות אני נמשך היה גיחות תכופות לחו”ל שלאחר מכן גם התפתחות לשהיות ממושכות יותר. במהלך הטיולים האלו הכרתי נשים רבות והתפתחו מיני קשרים מיניים כאלו ואחרים. תמיד שחזרתי לארץ אחרי טיולים כאלו זה מילא אותי בסוג של אנרגיה – סוג  של רענון ובוסט של אנרגיה מטורפים שגרמו


“כן אחי אבל מה זה יעזור לי להכיר משיהי מחו”ל אני רוצה להכיר ישראלית לקשר רציני, אני לא אעבור לחו”ל בשביל מישהי”

לא ביקשתי ממך לעבור לחו”ל ולא ביקשתי ממך להתחתן עם אף אחת שם, רק המלצתי ואמרתי שגיחות מהסוג הזה והיכרות עם נשים מתרבויות אחרות בהחלט יכולות להוסיף לניסיון, לתחושת המסוגלות העצמית בתחום ויכולות לתת בוסט משמעותי גם להכרויות בארץ כי הן מייצרות מומנטום חיובי לגברים. 

סיכום

הצלחה עם נשים בישראל וגם בעולם היא כן דרך שדורשת השקעה מסויימת, תלוי כמובן מאיזו נקודת מוצא כל גבר מתחיל. כמו כל דבר בעולם הזה יש חבר’ה שזה יבוא להם יותר בקלות ויצטרכו להשקיע פחות ויש כאלו שיצטרכו להשקיע הרבה יותר באופן משמעותי כדי שדברים טובים יקרו להם בדרך. למרות כל הגורמים שצויינו, עדיין אפשר לעשות דברים טובים ולהצליח. בספר וומנייזר, אני מתאר את המסע האישי שלי להצלחה עם נשים כולל הדגמות, מחקרים ועוד שמגבים את כל מה שאני הולך לדבר עליו בספר.

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתנו בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא