מי משלם בדייט ראשון – כך תחסוך מאות שקלים בדייטים

Picture of מאת  ELAD YAGEL SIBAS

מאת ELAD YAGEL SIBAS

מומחה באימון אנשי הייטק וקריירה למציאת זוגיות או יחסים קצרים

מי משלם בדייט ראשון והעלויות הכספיות הגדולות של לצאת עם נשים לדייטים הפכו להיות נטל כלכלי של ממש אצל גברים בכל הגילאים. לא משנה אם לגבר היום יש משכורת היי טק שמנה או לא, יציאה לדייטים עם נשים היא עסק מאוד יקר. זאת, במיוחד נוכח  עליית המחירים בכל תחומי החיים. במאמר הזה, אני הולך לתת לך כמה טיפים מנצחים כדי לחסוך משמעותית בעלויות הדייטים שלך עם נשים. בנוסף אני אדגים כאן כמה דרכים יעילות, להביא את הבחורה שיוצאת איתך להתחיל בהדרגה לקחת חלק בעלויות של תהליך ההיכרות הראשוני בינכם.

אז מה יהיה לנו כאן במאמר?

1. לקבוע איתה במקום זול יותר מראש

“שמע אחי, כל הדייטים האלו עם בחורות עולים לי ים כסף
150 ש”ח פה, 300 שם ותבין, כל פעם שמזמינים חשבון,
הרבה מהן עושות את הקטע שהן בדיוק הולכות לשירותים
ואז הן חוזרות ושואלות בתמימות: מה שילמת..?”

לראייה שלי, דייט סופר מוצלח עם אווירה קלילה ונטולת לחץ לשני הצדדים יכול להיות פגישה פשוטה על קפה במקומות יומיומיים כמו “לנדוור”, “קפה קפה” ודומיהם. כמובן, שרוב בתי הקפה שצוינו קודם מגישים גם יין וסוגי אלכוהול אחרים.

הרבה תלוי כמובן, בסוג הבחורה שאתה יוצא איתה ובאזור בו קבעתם להיפגש. לכן, גם אם אתם סטודנטים, חיילים או אפילו חבר’ה בגילאים מתקדמים יותר – 30 /40 ואתם סתם בתקופה לחוצה פיננסית, בהחלט ישנם פתרונות לדייטים דלי תקציב.

צפה בסרטון וגלה איך להתכתב עם בחורה בטינדר ולהגיע לדייט

רגע, אבל להציע לה ללכת למקום עם קפה פשוט לא יוציא אותי קמצן ולא אטרקטיבי בעיניה?

התשובה שלי : כדי למזער מראש את הסיכוי שזה יקרה אתה בהחלט יכול לקבוע מראש את הפגישות שלך עמן במקומות שהן לא מסעדות גורמה / ברים יקרים ולהקפיד שהם יהיו במקומות שהאווירה בהם היא יותר יומיומית ושגרתית.
הרוב המכריע של הבחורות, בהנחה שעשית עבודה סבירה בכל הקשור לרמת ההיכרות הראשונית לפני הפגישה, בהחלט יזרמו לקפה / תה / כוס יין פשוט /גלידה או קינוח “בקטנה” כלשהו.

כלומר, לא לארוחות גדולות ואלכוהול יקר שעולים מאות שקלים.

זאת, אלא אם כן נפלת על “גולד דיגרית” (בחורה שתלך רק עם בחור שיש לו כסף).
בחורות מהסוג הזה אתה תזהה מאוד מהר. זאת לפי סגנן החיים שהן מספרות עליו, סוגי המקומות שהן הולכות אליהם ואם כמובן, היא באה “לפתוח שולחן” על חשבונך ו”לדפוק ארוחה”
בפגישה ראשונה. לכן, שווה לך לקבוע עם בחורות (לפחות כאלו שאתה יוצא איתן בפעמים ראשונות) במקומות יותר קאזואליים. זה יסייע לצמצם את ההוצאות ובנוסף יפחית אווירת כבדות ולחץ מהדייט עצמו.

לכן, שווה לך לקבוע עם בחורות (לפחות כאלו שאתה יוצא איתן בפעמים ראשונות) במקומות יותר קאזואליים. זה יסייע לצמצם את ההוצאות ובנוסף יפחית אווירת כבדות ולחץ מהדייט עצמו.

ומה אם הלכנו נניח לבית קפה פשוט והיא באה רעבה ופתאום מזמינה ארוחה?!

זו שאלה מעולה.

רק מניסיון של מאות  דייטים לאורך עשור שלם שהיינו בהם כמעט ולא נתקלנו במצבים בהם בחורות “פותחות שולחן” ובאות רעבות לדייטים.

אולי פעם באף פעם אתה באמת תיתקל במישהי שמזמינה לאכול בדייט ראשון.
אבל בגדול, בעבור חלק גדול  מהבחורות  לפתוח שולחן ולהתחיל לבלוס בחופשיות מול בחור שהן בקושי מכירות הוא פעולה מעט מביכה שלא לומר “פדיחה”.

לכן, ברוב הגדול של המקרים הן לא יעשו את זה

2. דייטים "דלי תקציב"

אם בא לך להתחיל לצמצם את הישיבות בבתי בקפה \ בר מסעדה כי יש לך מטרות כלכליות שאתה רוצה לעמוד בהן, הנה כמה אפשרויות ל”דייטים דלי תקציב”.

1. הספונטני והקליל – דייט קאז’ואלי.
אם אתה נגיש למרכז (תל אביב והסביבה), אתה יכל לקבוע עם בחורה נניח בטיילת תל אביב ואז לעבור באחד המרכולים ולקנות לשניכם בירה / קפה לTAKE AWAY.

טיול לאורך הטיילת כלשהי בעיר שלך / שלה וישיבה משותפת לאורכה על ספסל בהחלט יעשו את העבודה. אם בדייט אתה והיא סה”כ יושבים ומדברים קצת בתור התחלה, זה לא ממש משנה איפה זה יהיה. דייט מהסוג הזה, יכול להתבצע לאחר שעות העבודה המשותפות, בשישי בצהריים או באחרי הצהריים. דייט מעולה לא חייב להיות בערב : ) .

בחלק ניכר מן הערים הגדולות בישראל, יש איזו שהיא טיילת או מקום ציבורי ונעים שאפשר לשבת בו על בירה / קפה  ספונטניים עם בחורה.

איך לעשות את זה?
במהלך השיחה, תציע לה להיפגש במקום מרכזי וסמוך למקום שבו אתה רוצה להתחיל את הדייט הקז’ואלי. כמובן, שרצוי שהבחורה תגור יחסית בקרבת מקום או לחלופין תהיה נגישה אליו.

2. “דייט פיקניק”
סוג הדייטים הזה הוא דרך מעולה בכל מה שקשור לצמצם הוצאות בדייטים.
חשוב לציין שאת סוג הדיטים הזה מומלץ להציב בעיקר כדייט שני.

זאת בעיקר מתוך הנחה שאולי הבחורה שזה עתה הכרת מרגישה פחות נוח ללכת איתך למקום יחסית מבודד כמו פארק כבר בפגישה הראשונה והיא צרכה אולי קודם להרגיש מעט יותר בנוח איתך. דייט פיקניק יכול להסתכם בזה שתביא שמיכה מהבית, בקבוק יין פשוט, שתי כוסות יין ואולי משהו קטן לנשנש.

סוג הדייט הזה יכול לצאת לפועל בחוף הים (רצוי אחד כזה שלא בשעות השיא של המתרחצים) . בנוסף, דייט פיקניק יכול להתבצע  בפארק שקט גני יהושוע / הפארק הלאומי ברמת גן או פארק בכל עיר אחרת.

עוד טיפ חשוב הוא בימי הקיץ לבצע את הדייט הזה בעיקר בשעות אחר הצהריים המאוחרות (שפחות חם) או בשעות הערב.

איך לעשות את זה:
תוך כדי שאתה מדבר איתה וקובע את הדייט הבא, אתה יכול לומר משהו כמו:
את יודעת מה? איך את עם הפתעות? הכנתי לך משהו קטן וחמוד שיש מצב שתאהבי, תבואי עם נעליים נוחות ולבוש פשוט.

3. דייט בhappy hour
אחת הדרכים היעילות כדי לצמצם את  איך לחסוך כסף בדייטים במקרה שאתה והיא בעניין של ישיבה בבר היא הגעה ב happyHour .

כמעט לכל בר במקום מרכזי ישנן שעות או ימים שבהם ישנם מבצעים והנחות על האלכוהול וסוגי מנות ראשונות. במקרה כזה, שווה לך לעשו מחקר קטן ולבדוק בעצמך באילו מקומות יש happyHour שווה במיוחד.

אין בזה שום דבר פסול או גרוע בעיני הבחורה ואתה לא חייב לציין את זה כמובן מראש.
זו עובדה איזוטרית ולא חשובה ברמת הדייט.

המלצות ספציפיות למקומות טובים לדייטים תכול למצוא במאמר כאן.

רגע ומה אם היא תחשוב: “איזה קמצן הוא מביא אותי לדייט בHAPPY HOUR?!
התשובה שלי: האמת, רובן לא ישימו לב לזה. הרי מה איכפת לה כמה זה עולה? אם אתה עושה מיזה ביג דיל, היא תעשה מיזה ביג דיל.

3. מי משלם על מי בדייט הראשון ?

סתם לראייה שלנו כאן בצוות textHer רצוי שהגבר ישלם באופן אבסולוטי בדייט הראשון.

זאת, רק מטעמי מחווה רומנטית וכדי להראות לבחורה בצד השני שאתה מבין את חוקי המשחק הלא כתובים של תהליך הדייטינג בין גבר לאישה.

האמת, שזה בסדר גמור גם אם תשלם בשני.

כאשר מגיע החשבון ואתה והיא עומדים לעזוב את המקום, אחת האכזבות הכי גדולות (לרוב) בעיניי בחורות היא כאשר הבחור שנמצא מולן אומר:
“נעשה חצי חצי בחשבון” ?
“נעשה שני שליש ושליש”?

פשוט אל (אל!) תכנס לפינות האלו.

חבר’ה שמתעקשים לעשות חצי חצי עם בחורות בדייטים ראשונים יהיו בדר”כ הראשונים להיפסל!

אבל, אם אתה והיא מתחילים להיפגש על בסיס יחסית קבוע, אין שום סיבה שאתה תהפוך להיות הכספומט שלה ותשלם על כל דבר שאתם עושים ביחד.

נחש מה? בחורות יכולות לעבוד ולשלם על עצמן גם! שוקינג! אנחנו יודעים.

אז איך אחרי הדייט הראשון, אתה מעביר בהומור לבחורה בצד השני את הרעיון שיהיה נחמד אם בפעם הבאה היא זו שתכסה את הבילוי המשותף (והלא יקר)?

האמת היא שרוב הבחורות (האיכותיות!) בדייט הראשון יציעו (מתוך נימוס) לשלם בדייט הראשון ולחלוק בהוצאה או לכל הפחות ישחקו אותה שולחות ידיים לתיק כדי להוציא כסף מזומן או כרטיס אשראי.

עדיף שלא תיתן להן לשלם על עצמן בדייט הראשון, גם אם הן מתעקשות!

ייתכן שהן  יאמרו במפורשות את זה: “רגע, תן לי לשלם על מה שהזמנתי” או שהן יעשו התחלה של תנועה לכיוון הארנק שלהן.

כמובן שאתה מסרב בנימוס ויכול לומר את המשפט הבא:

הפעם אני מכסה, פעם הבאה קפה עלייך” (לומר עם חיוך).

“את חמודה אמיתית, אני סוגר את החשבון אבל, פעם הבאה את מזמינה אותי לגלידה (או כל דבר אחר) שאני הכי אוהב” : ) (לומר עם חיוך).

באופנים האלו אתה גם שותל רעיון לפגישה עתידית איתה וגם מראה לה שאתה מבין היטב את חוקי המשחק הלא כתובים. עוד על איך לעשות את זהז אתה יכול לצפות בסרטון כאן:

4. חניה

זה לא סוד שאם אתה מגיע לעיר גדולה עם רכב, אתה חייב גם להחנות אותו ושימוש בחניונים יכול לעלות במצטבר המון כסף. כדי להקל עליך, שמנו כאן לינק לחניונים שנותנים הנחות מיוחדות למחזיקי כרטיס מפתח דיסקונט. באמצעותו, יש הטבה להנחה משמעותית לשלל חניונים ברחבי הארץ וגם כמובן בכל רחבי תל אביב והמרכז. אולי, כמה שקלים פה או לשם הם לא ביג דיל, אבל לאורך עשרות או מאות דייטים הסכומים האלו יכולים להצטבר לכמויות כסף משמעויות. עוד פרטים אתה יכול לראות כאן.

4. תכנון דייט ונגישות

עדיף שהדייטים שאתה יוצא אליהם יהיו מרוכזים סביב אזור אחד. דוגמה:
אם נניח אתה גר בהרצליה והיא גרה בחולון ומה שקבעתם בינכם בטלפון שאתה תבוא לכיוון שלה ותאסוף אותה. אז, אין שום טעם שתסעו שוב לתל אביב כדי לשבת במקום כלשהו, אלא תוציאו לפועל את הדייט במקום כלשהו שיחסית קרוב אליה (חולון). כל ההתנידויות האלו, הן מיותרות, גורמות לסחבת במהלך הדייט וגם עולות  הרבה כסף ברמת הדלק. בנוסף, מומלץ שככל הניתן, תקבע את הדייטים כמה שיותר קרוב אליך ותיסע כמה שפחות למקומות יחסית רחוקים בשביל דייט עם בחורה. זאת, אלא אם כן זאת מישהי שממש לטעמך ודיברת איתה בשיחה והיא גם נשמעת לך ברמת האופי. כאן למטה יש סרטון שמסביר קצת על ההתנהלות בקביעת דייטים קרובה אליך.

5. אם היא גרה רחוק אני חייב לאסוף אותה ?

“לאסוף אותה או לא לאסוף אותה? זו השאלה!”.

לאסוף בחורות ולהחזיר אותם זה אחד מגוזלי הזמן האנרגיה (והכסף) היותר גדולים שיש.
לא מתוך רוע כמובן אבל, בחורות לא תמיד ייקחו את זה בחשבון. הלבט של מי משלם בדייט הראשון לא מתחיל ונגמר רק במי מכסה את הבילוי בבית קפה או בבר אלא עוד לפניו אלא גם נוגע לדברים היקפיים כמו הוצאות דלק במקרה שהבחורות שיוצאים איתן גרות יחסית רחוק.
הנה כמה טיפים איך להתמודד עם זה:

באופן כללי, בחורים לא חייבים לאסוף בחורות לדייטים.

יש איזו שהיא תפיסה מוזרה שהגיעה אלינו בעיקר מהטלויזיה והסרטים האמריקאים שגבר חייב לאסוף בחורה בדייט הראשון. האמת?! זה ממש לא חייב להיות ככה! אבל:

“אם אני לא אאסוף אותה היא תתעצבן ואולי לא תרצה להיפגש איתי”.

יש סוגים של בחורות שהן מעט יותר “שמרניות” ולראייתן גבר שלא מציע לאסוף את הבחורה בפגישות הראשונות הוא לא ג’נטלמן אמיתי והוא עשוי לאבד ניקוד משמעותי על ההתחלה אצלן.

מיותר לציין שלאסוף בחורות, לחפש חנייה, לשלם על חנייה ועוד באופן מצטבר לאורך חודשים עשוי להגיע לסכומים יחסית גבוהים. לכן, הצבנו כאן את הטיפים הבאים שיסיעו לך בכל הקשור ב איך לחסוך כסף בדייטים:

1. בירור לוגיסטי – האם יש זמנים ביום שאתה והיא נמצאים קרוב אחד לשנייה?

דוגמה: אתה גר באשדוד והיא גרה בהרצליה.

על פניו להתניע בערב את הרכב אחרי הפקקים של כל היום (במידה ואתה מחזיק רכב) לנסוע להרצליה ולאסוף אותה ועוד לא מעט בחורות אחרות שאתה יוצא איתן יכול להיות חור בכיס וגוזל זמן מאוד רציני.

במיוחד אם אתה יוצא עם כמה בחורות במקביל.

לכן, כאשר נניח אתה מדבר איתה בטלפון תנסה לברר מה הסדר יום שלה.
ולא, לא כי אתה קריפי ומנסה לבלוש אחריה, אלא רק כדי להבין אם אתה יכול ליצור פגישה שלא תכריח אותך להגיע עד אליה ולאסוף אותה.

אתה:
רגע אמרת שאת עובדת במשרד באיזה אזור זה בתל אביב? איזה קטע אני עובד במרכז תל אביב. אז אפשר נניח לשבת בקטנה אחרי העבודה לאיזה קפה בקטנה. איך את עם היום ב 19.00 ? ניפגש באזור שלך ונשב שם לקפה.

בדוגמה כאן, אותו בחור מצא את המקום והזמן המשותף ובו שניהם שוהים במרכז תל אביב ואז הציע למנף את ההזדמנות כדי להיפגש. במצב כזה, הוא לא צריך לבצע א כל ההכנות שעולות זמן, אנרגיה וכסף.

2. תנסה לקבוע פגישה קרוב לאזור המגורים שלך ככל הניתן

במידה ואתה והבחורה גרים באותו עיר או במרחק שהוא יחסית נגיש אח מהשנייה נסה לקבוע קרוב ככל האפשר לאזור שלך או באזור ביניים שקרוב יחסית לאזור שלך. זאת כמובן מטעמים לוגיסטיים של קידום העניינים איתה וגם מתקוף חיסכון בזמן, אנרגיה וכו.

דוגמה היא גרה בדידינגוף בתל אביב אבל אתה גר ביפו.

במקרה כזה, אתה יכול להציע מראש להיפגש באזור שלך. דוגמה:

“האמת שאני מכיר מקום עם קפה מעולה (יכל להיות גם יין אם הבחורה יותר בקטע הזה) ואווירה מגניבה. אפשר גם לעשות טיול קטן באזור של הטיילת. בואי ניפגש ב 21.30 ליד השעון ביפו?”.

במקרה הזה אתה מציב הצעה אטרקטיבית באזור שלך.
כמובן, היא לא חייבת לדעת שאתה גר באזור הזה.

המקרה הזה תקף נניח גם לבחורות שגרות בערים סמוכות כמו רמת גן / גבעתיים.

אבל, ככל שהבחורה גרה רחוק יתר מימך ואינה נגישה לאזור שאתה נמצא בו בשום שעה כך הסיכוי שהיא תנסע מרחק גדול יותר בשביל לפגוש אותך צונח. זאת, במיוחד אם היא בחורה מחוזרת בעלת אופציות.

3. סינון של הבחורות הרחוקות והעקשניות יותר

אם היא גרה יחסית רחוק ולא נגישה לאזור או כן נגישה יחסית לאזור שלך אבל מתעקשת על כך שתבוא לאסוף אותה אתה צריך לעשות שיקול פשוט:

עד כמה בא לך להיפגש איתה?!

אם אתה מבין בינך לבין עצמך שאותה בחורה לא מי יודע כמה מוצאת חן בעינייך ובנוסף היא גרה יחסית רחוק, יש מצב שאתה לא רוצה לבצע את ההשקעה להגיע ולאסוף אותה או לשבת במקום כלשהו באזור שלה. זאת גם במחיר שהיא תתעקש על זה וזה יהיה “דיל ברייקר” ביניכם.

כלומר היא תעמיד את עצם קיום הפגישה בזה שתבוא לאסוף אותה מהאזור שלה.

במקרה כזה, תאחל בנימוס לבחורה בהצלחה ותוותר על המפגש איתה.
זאת במיוחד אם יש לך עוד אופציות להיפגש עם עוד בחורות אטרקטיביות יותר בעינייך שיחסית יותר נגישות אליך:

במקרה כזה, בהנחה שאתה רוצה לראות עדיין את הבחורה, אתה יכול להציע הצעה אלטרנטיבית(ראה סעיף קודם – בירור לוגיסטי). כאן מטבע הדברים השיקול של מי משלם בדייט הראשון ובייחוד ביחס לבחורה שגרה רחוק ופחות לטעמך יורד מן הפרק.

4. אם היא גרה יחסית רחוק מימך והחלטת להגיע אליה

 במידה והיא גרה רחוק מימך ואתה מחליט שאתה מספיק בעניין שלה כדי להגיע לכיוון שלה, עדיף כבר תשבו בעיר שלה באיזשהו מקום.

דוגמה: אתה גר ברעננה והיא גרה בקריית אונו.
תוך כדי השיחה שהיא לא ניידת ובעייתי לה להגיע עד לרעננה.
במקרה כזה, סע לכיוון שלה וכמיקום ראשון בדייט שבו בבית קפה כלשהו באזור של קריית אונו.
אין צורך שתשבו לתל אביב.

בהמשך הדייט, אם הדברים יזרמו ביניכם טוב והעניינים יתלהטו, אתה תמיד יכול להניח הצעה כן נניח לנסוע לכיוון שלך כדי שאתה והיא תוכלו ליהנות מזמן פרטי בבית / דירה שלך.

לפעמים, מרחקים בינך לבין הבחורה שאתה רוצה לפגוש הם קוץ רציני בתחת.

5. אם אתה גר במקום מרוחק ולא נגיש תקבע לך ימים מרוכזים לדייטים במרכז.

נשמע מעט הזוי, אבל יש חבר’ה בשלל גילאים שגרים במקומות שהם פחות נגישים ואין בהם ברים או בתי קפה מגניבים לשהות בהם.

במצב כזה, מומלץ שאותם חבר’ה יגיעו נניח פעם בשבוע לעיר יותר גדולה סמוכה אליהם ככל הניתן ואז יוצאי לפועל לפחות שני דייטים אחד אחרי השני.

דוגמה: נניח שאתה גר במושב מרכז יחסית מתל אביב.

במקרה כזה, כדי לא לנסוע פעמיים בשבוע הלוך וחזור אתה יכול נניח לקבוע נניח שני דייטים לאותו יום עם מרווח זמן מסוים. באופן כזה, תוכל לחסוך את עלויות הנסיעה והחנייה המשמעותיות שיכולות להצטבר על פני חודשים שלמים.

KEEP ON KEEPING IT

ELAD.

סיכום

צמצום ההוצאות על תחום הדייטים עם נשים הוא אפשרי בהחלט. זאת ע”י הנעה לפעולה של הפרטנרטית שאיתך להתחיל להשתתף בהדרגה בהוצאות על הבילויים המשותפים. בנוסף אלמנטים כמו ניסיון לקבוע את הדייטים כמה שיותר קרוב אליך, הימנעות מהתנידויות ארוכות עם הרכב במהלך הדייט, חנייה וניהול הדייטים במקומות לא יקרים יעשו טוב לכיס שלך וגם יתנו לדייטים אווירה פחות מתוחה.

KEEP ON KEEPING IT
ELAD

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתנו בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא