הכרויות – 5 סוגי יחסים בין גברים ונשים ואיך להגיע אליהם

מאת  ELAD YAGEL SIBAS

מאת ELAD YAGEL SIBAS

מומחה באימון אנשי קריירה למציאת זוגיות או יחסים קצרים מ2011

הכרויות רומנטיות, יחסים וההגדרות שלהם עשויים לעתים להוות סוג של מושגים מאוד אמורפיים (חסרי צורה) ועם הגדרות משתנות מאדם לאדם. במיוחד שזה מגיע ליחסים רומנטיים בין גברים ונשים, ההגדרות הללו הופכות להיות יותר ויותר מסובכות וכמובן שלעתים ה”הגעה” לאותם סוגי יחסים שונים הופכת להיות מורכבת אף היא.

במאמר הזה צוות textHer הולך לעשות לכם סדר אחת ולתמיד בל מה שנוגע ל”הגדרות של סוגי היחסים הראשונים ואיך להגיע אליהם.

הכרויות רומנטיות בין גברים ונשים מובילות לכל מיני סוגי יחסים.

הרבה גברים לא יודעים לעשות את ההבחנה באילו סוג יחסים הם נמצאים.  יותר מזה, המון פעמים, גם אם הם רוצים לקחת את היחסים ” לשלב הבא” הם לא ממש יודעים איך לעשות את זה. ברוב המקרים הם מפשלים בכך שהם מנסים “לשכנע” את הבחורה שהם רוצים באמצעות “שיחות רציניות” למה כדאי לה:
להתחיל לצאת איתם.
להיות בת זוג שלהם.
לשכב / להיות מינית איתם.
והרשימה עוד ארוכה 🙂.

1. הכרויות - ידידות

אנחנו בכוונה מציבים את תת קטגוריה הזו בראש הרשימה.
 זאת, מאחר והיא בפועל“חוסר יחסים”. הרבה גברים אי שם בטוחים שאם במסגרת הכרויות הם יצאו עם מישהי ל2-3 דייטים והם קצת התנשקו, הם נמצאים איתה ב”קשר רומנטי” ושהבחורה מחויבת אליהם.

במצב של ידידות, בפועל לאותם גברים אין איתה יחסים רומנטיים מהסיבה הפשוטה: שהם לא קיימו איתה כל מגע מיני(נשמע שטחי אבל עומד במבחן המציאות). המצב הזה שהם יצאו עם מישהי כמה פעמים שווה ערך לידידות.

אנחנו לא אומרים שאתה חייב לקפוץ למיטה עם כל בחורה מהר אחרי 20 דקות של היכרות.
אל תבין אותנו לא נכון! אנחנו כן אומרים שאם לא שכבת איתה, אין לך שום יחסים כי היחסים ברמה המינית טרם התחילו.

הרבה גברים מפתחים הרבה מאוד ציפיות בשלבים מוקדמים כאלו ומתחילים להתאהב בבחורה ולהיקשר אליה. זאת, לפני שתכלס קרה ביניהם משהו.

צפה בסרטון וגלה איך להתכתב עם בחורה בטינדר ולהגיע לדייט

“אני לא רוצה להרוס את זה עם דנה – היא חומר לקשר רציני, היא בחורה רצינית”.
“אני מרגיש שרונה היא מיוחדת, אני רוצה אותה בתור בת זוג”.

אותם גברים בקושי מכירים את הבחורות האלו – לא ברמת האישיות ולא ברמת המיניות וכבר משליחים עליהן את כל הציפיות שלהם לגבי העתיד. כבר בנקודה כזו הם מחליטים שהן “בחורות לקשר רציני” וזאת על סמך היכרות של 2-3 פגישות בודדות.

בפועל, בכל מה שקשור  ב הכרויות , אותה בחורה שהם מפתחים לגביה ציפיות מי פה ועד אוסטרליה יכולה גם לצאת ולשכב עם חמישה גברים במקביל. זאת בזמן שהיא יוצאת איתם.
הן לא עושות את זה כי הן רעות. הן עושות את זה עד שהן יחליטו עם מי הן רוצה ללכת לטווח הארוך. זה נשמע אכזרי אבל נכון! 

מעבר לכך, הרבה גברים מרגישים מחויבים לאותה בחורה ומפספסים הרבה הזדמנויות אטרקטיביות לא פחות.

“וואלה אחי, אני פחות מתעסק באיך להתכתב בטינדר כי אני מחכה לראות מה יהיה עם הבחורה הזו. אני חושב עלייה הרבה”.

הרבה גברים ייטו ליפול למלכודת הזו, בעיקר כי חוץ מהבחורה הזו שהם “ננעלו” עלייה, ברוב המקרים, אין להם עוד אופציות רומנטיות בחיים. החוסר הזה הוא מה שגורם להם להשקיע את כל המחשבות והרצונות שלהם בנוגע אליה ולהרגיש מחויבים בלי סיבה ממשית.

2. הכרויות - סטוצים

כאשר זה מגיע ל הכרויות , סטוץ הוא  לא יחסים בכלל. כלומר,  לפי הגדרה יבשה, הוא מפגש מיני חד פעמי שאין לו המשכיות.

יכול להיות שפגשת אותה בבר, במועדון, באירוע פרטי של חברים או אפילו בחוף הים ואז העניינים זרמו ביניכם ומפה לשם הגעתם לסקס. שכבתם יחד ואח”כ כל אחד הלך לדרכו ולא נפגשתם שוב (הסיבה כלל אינה משנה).

גם במצב כזה (למרות שאתה והיא שכבתם), עדיין לא נוצרה בינך ובין הבחורה ששכבת איתה שום מחויבות. יכול להיות ש הבילוי שלכם הסתיים עם טעם טוב לשניכם ואתם תבחרו להמשיך. ייתכן גם שאתה או היא או שניכם יחד לא ממש נהניתם או התחברתם ואז לא תבחרו להמשיך ולהיפגש.

סטוצים (ראה מאמר) נחשבים משום מה למילה גסה. אבל אם נשים לרגע דברים על השולחן ונדבר על ה”איכסה פיכסה” שעל פני השטח רוב הנשים לא מוכנות לדבר עליו:

“אני בחיים לא עושה סטוצים – זה שטחי”.
“אני סיימתי עם הסטוצים – אני כבר לא ילדה אני מחפשת רק קשר רציני”.

או לחלופין הרבה גברים עשויים להיות צרי אופקים אליו:

“בחורות שזורמות מהר לסקס הן זולות”.
“כאלו שזורמות מהר למיטה הן לא חומר לקשר רציני”.

 האמת המאוד פשוטה היא שאחוז לא מבוטל מהיחסים עשויים להתחיל דווקא… ממה שעל פניו התחיל כ”סטוץ”.

אם אנחנו ואתה (ואת) נהיה כנים לרגע, מה יותר הגיוני מ להכיר מישהי, לבלות איתה זמן מה ובהנחה שדברים זורמים בין שניכם ואתה והיא נמשכים אחד לשנייה, פשוט לשכב ולעשות סקס ספונטני מדהים וכייפי.

אז, בנקודה הזו, אחרי שאתה והיא ביליתם כמה שעות ואפילו הייתם הכי אינטימיים שאפשר, אתם יודעים מה העניינים. אתה יודע אם אתה נמשך אליה וכיף לך איתה והיא מרגישה בדיוק כמוך בעניין.

אז, אם תפגשו בפעם הבאה, כל המתח, הבולשיט, העמדת הפנים והרצון להרשים אחד את השנייה כבר לא יהיו שם. אותה והיא, יוכלו להיות נינוחים ולהתנהג בטבעיות כי העניין של הסקס ירד מהשולחן ואתם יכולים להתעסק בתכלס להכיר אחד את השנייה באופן הכי אותנטי בעולם.

אם חושבים על זה לרגע, יכול להיות באופן היפותטי שבחור ובחורה יצאו נניח 4-5 פעמים על פני תקופה של כ 3 שבועות. רק אז, אחרי כל הזמן הזה שהם יצאו יחד הם ישכבו בפעם הראשונה רק כדי לגלות שהם לא מתחברים אחד לשנייה ברמה המינית?!

פלאש דייט - קיצור דרך לדייט השני.

בהנחה שפגשת מישהי והדברים אכן זרמו לסקס והיה לכם טוב יחד, אחת הדרכים ליצור חיבור ולהגדיל את הסיכויים שהיא תרצה לראות אותך שוב היא “פלאש דייט”.

“פלאש דייט” הוא מונח המתאר  מצב בו אתה והבחורה הלכתם לבילוי נוסף משותף בזמן סמוך לאחר מפגש מיני כייפי. דוגמה:

אתה והיא הכרתם במועדון, הגעתם אליך הבייתה, ואז אחרי כמה שעות של כיף הדדי הלכתם לאכול ארוחת בוקר יחד.

 כאן, אתה בעצם באופן לא מודע, יוצר אפקט של “דייט שני” אחרי הדייט הראשון (החפוז) ובכך גם מראה “קצת רצינות” ושאתה תכלס בעניין של להשקיע יותר זמן בסיטואציה איתה חוץ מהסקס.

3. הכרויות - יזיזות

סוג היחסים הבא במסגרת הכרויות רומנטיות שעשוי לבוא אחרי סטוץ או מספר דייטים שהבשילו לכדי סקס הוא יזיזות. אתה והיא התחלתם לשכב אחד עם השנייה ולהכיר גם ברמה האינטימית ולהיפגש בערך פעם בשבוע ולשכב. זהו השלב הראשוני והבסיסי ביותר של יחסים רומנטיים כלשהם.  

דגש: אם יזיזות במהלך הזמן לא תתפתח סופה יהיה להתפוגג. במצב כזה, אם לאורך זמן, דברים לא יתפתחו ביניכם, הקשר שלכם ידעך ויתפוגג בהדרגה. בהנחה שהסקס טוב זה יקרה בערך בממוצע תוך חודשיים שלושה (לא חוק). יחסים שמבוססים בעיקר או רק על סקס לא יכולים להחזיק לאורך זמן וטיבם להסתיים.

איך לשדרג לרמה של זוגיות:
כאשר בחור ירצה לשדרג את הקשר עם אותה יזיזה ולהפוך את הקשר איתה ליותר משמעותי יצטרך ליזום יותר פגישות וגם כמובן להכניס אליהן יותר תוכן מסתם סקס ולאכול משהו אח”כ.

במצב כזה, היקף הפגישות יכול להגיע גם לפעמיים בשבוע (אין חוק לגבי המספר).
הדבר החשוב הוא שהתוכן של הפגישה יהיה נניח טיול באיזו שמורת טבע, פיקניק רומנטי, סתם ישיבה על קפה ושיחה טובה או אפילו טיול משותף לחו”ל.  כמובן שאתם יכולים ללכת לשכב אח”כ אבל עיקר הפגישה הוא כמובן הפעילות שלא קשורה לסקס והסקס הוא כמובן תוצר לוואי שלה.

דגש: אל תנסה לשכנע אותה “חשבתי על זה את מוצאת חן בעיניי וכיף לנו יחד בואי ניפגש יותר” / “בואי נהיה חברים”.

הטעות מספר אחת כאשר מנסים לבנות יחסי יזיזות

הטעות הכי גדולה בהקשר הזה שבחורים עושים הוא להפעיל על הבחורה שאיתם הרבה לחץ ולנסות לשכנע אותה להיפגש יותר. זאת, במקום פשוט ליזום את זה בהדרגה – צעד צעד ע”י מעשים ויוזמות נקודתיות. בהנחה שלך ולבחורה יש הרבה יותר במשותף ועומק שיחתי חוץ מסקס טוב – לך והל יש את כל הפוטנציאל באופן הדרגתי.

יכול להיות שיש לכם תחביבים משותפים, יכול להיות שיש לכם שיחות מעניינות ואתם מאתגרים אחד את השנייה ברמה האינטלקטואלית ועוד.

כאן במרוצת הזמן,  ייתכן ש הבחורה מהשורה תעשה לך את שיחת “יחסינו לאן”.

כלומר אם היא בעניין של להעמיק איתך את הקשר אבל מצד שני, הקשר לא מתקדם מיוזמתך היא תעלה את ה”שאלה” הזו ובעצם תרצה לבדוק את הכוונות שלך לגבייה בתור גבר. האם היא אפיזודה חולפת לכמה שבועות עד הבחורה הבאה שתכיר או שאתה רואה פוטנציאל למשהו יותר “מחייב” איתה בעתיד.

4. הכרויות - זוגיות מחייבת וארוכת טווח ("קשר רציני")

אז אתם נפגשים יחד כבר תקופה והיחסים ביניכם חוץ מהסקס כוללים פגישות איכותיות, טיולים משותפים, אולי נסיעות קצרות לחו”ל ועוד. אתה והיא אחרי “שיחת יחסינו לאן” וה”עסקה” שנרקמה ביניכם מאוד ברורה : אף אחד מכם לא מורשה לפגוש פרטנרים מיניים אחרים ואתה והיא בונים את הקרבה ביניכם לטווח ארוך. בנקודה הזו, ייתכן ויצאתם לבילויים משותפים עם המעגל החברתי אח של השנייה.

יכול להיות שאתה היכרת את המשפחה שלה והיא את שלך. באופן כללי, לך ולה יש מושג עמוק ורחב יותר אחד לגבי השנייה ואיך החיים שלכם נראים מכל הבחינות.

5. הכרויות - זוגיות ארוכה ופתוחה

בד”כ זה מצב ובו אתה והיא חוויתם אחד את השנייה תקופה וממושת ושכבתם באופן בלעדי אחד עם השנייה. אז, אחד מכם או שניכם יחד, העלה את הרעיון של “לפתוח את הזוגיות” ולאפשר אחד לשנייה לפגוש עוד פרטנרים ברמה הרומנטית / מינית.
זה מצב שלא כולם – גברים ונשים כאחד יוכלו לקבל ולכן לא מתאים לכל הבחורים והבחורות.

איך מגיעים לשם?

באופן כללי אין נוסחה, זה תלוי גיל, מצב משפחתי, בתפיסת העולם של הגבר והאישה. אם זה משהו נניח שאתה בתור גבר שנמצא בזוגיות ארוכה / נישואין חשבת עליו אפשר לנסות נניח להציע או להתחיל לדבר תחילה על הרעיון של שלישיות.

בתור התחלה, שווה שתצרפו אליכם עוד בחורה לסקס כצעד ביניים. בהנחה שהיא תהיה בסדר עם זה, הסיכוי שהיא גם תקבל בעתיד את זה שאתה והיא תצאו להתנסות כל אחד בנפרד יכול לגדול.

עד הפעם הבאה,כאן תמיד בשבילכם.
צוות textHer.

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתנו בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא