אוקיי קיופיד: לא סתם אפליקציה המדריך המלא להכרויות!

Picture of מאת  ELAD YAGEL

מאת ELAD YAGEL

מחבר הספר וומנייזר ומומחה באימון גברים למציאת זוגיות ויחסים קצרים

אוקיי קיופיד מדריך – נכתב כדי שכל גבר קרייריסט שקורא אותו ומיישם את ההנחיות שכתובות בו יוכל כבר באותו רגע להתחיל לרוץ בעולם האונליין ולייצר לעצמו התחלה של מאצ’ים, התחלות שיחה ואולי גם דייטים. זה לא סוד ששוק הדייטינג בישראל נכון לשנת 2023 הוא מן הצפופים והמורכבים בעולם המערבי. בספר “וומנייזר” אני מתאר את הגורמים שהביאו למצב הזה. מה יהיה לנו כאן תכלס:

אוקיי קיופיד מדריך - כך תשתמש באפליקציה כמו אלוף

היום יותר מתמיד האפליקציות כמו אוקי קיופיד, באמבל, טינדר ועוד הן עדיין מקור משמעותי לתנועה של נשים לחיים שלך ולכן  בניתי את המדריך שיכווין אותך איך לבנות את הפרופיל באופן מיטבי צעד אחד צעד . הרבה מאוד גברים נרתעים ומתבאסים על שימוש באפליקציות – מהסיבה הפשוטה שלא הולך להם כי הם לא יודעים איך להשתמש בהן. בשורה התחתונה כדי להצליח ולמצוא זוגיות, או לכל הפחות לצאת עם כאלו שבטעם שלך ולפספס כמה שפחות הזדמנויות, שווה שיהיה לך ידע וניסיון ברוב אפליקציות הדייטינג וגם מה ההבדלים ביניהן. אז איך בעצם עושים את זה?

1. איך פותחים משתמש בקיופיד - מספר טלפון וכתובת מייל חדשים

כשמקימים פרופיל חדש באפליקציה (ובכלל בכל אפליקציה), מומלץ לפתוח את הפרופיל עם מייל ומספר טלפון שמעולם לא עשיתם בהם שימוש במסגרת אוקיי קיופיד. זאת, כדי שהמערכת תתייג אתכם כ”משתמשים חדשים”. בהתאם לזאת, המערכת תיתן לכם יותר הזדמנות ויותר חשיפה בפני משתמשים אחרים שקרובים להגדרות שהצבתם. בדר”כ אם פותחים חשבון עם כתובת מייל שכבר נעשה בה שימוש, המערכת “תזכור” אתכם ותיתן לכם בהכרח כמות ואיכות מאצ’ים דומה.

אם כבר עשיתם שימוש בעבר במספר הטלפון שלכם, אפשר ללכת ולרכוש כרטיס פריפייד שעולה כמה עשרות שקלים בודדים. רוב האפליקציות נוטות לקטלג משתמשים ולשייך אותם למעמדות לפי הפופולאריות שהכרטיסים שלהם צוברים ובהתאם להציג את הכרטיסים לבעלי מעמד דומה. כלומר, אם הפרופיל שלך צבר 35 לייקים מבחורות מקטגוריה מסוימת, ואתה מתכתב עם בחורות שהאפליקציה שייכה אותן למעמד מסוים, כך גם האפליקציה תדרג אותך במעמד מקביל אליהן ותגביל את היכולת שלך להכיר בחורות שהן יותר אטרקטיביות לטעמך, אלא יותר לפי המעמד שאליו אתה שייך.

כמובן, ככל שאתה מראש תשפר את הפרופיל שלך ותגיע עם תמונות פרופיל שיציגו אותך באופן המחמיא, הטבעי והאטרקטיבי ביותר, כך גם הסיכויים שלך להיחשף לכאלו הקרובות לטעם שלך עולה.

2.השאלות באוקיי קיופיד

כאשר מקימים פרופיל באוקיי קיופיד, האפליקציה מציבה לגבר או אישה שמקימים את הפרופיל כ־10–15 שאלות משתנות. אז כביכול לפיהן, האפליקציה יודעת להתחיל להראות לך בחורות שענו באופן דומה על השאלות, ובכך מגדילה את הסיכוי שתמצא התאמה ראשונית עם מישהי שאמורה להתאים לך.

בפועל, לשאלות האלו יש השפעה מאוד מועטה על מידת ההתאמה או על איכות ההתאמה שתהיה לך עם מישהי באופן ראשוני. השאלות היחידות שבמידה מסוימת כן יכולות להשפיע הן שאלות כמו:

“עד כמה הדת חשובה לך?”

“האם אתה מייחס חשיבות לאסטרולוגיה?”

“מה העמדות הפוליטיות שלך?”

זאת מאחר שאלו נושאים העשויים להיות משמעותיים לאנשים אחרים אי שם, ויכולים גם להיות דיל ברייקר, כלומר נושא חשוב מבחינתם שאם תציב בו תשובה שנוגדת את שלהם זה עשוי לחבל בסיכוי להתאמה. לכן, הדרך הטובה ביותר כדי לקבל כמה שיותר אופציות בתור התחלה היא לא לייחס לשאלות האלו חשיבות משמעותית (גם אם יש לך SAY פוליטי וכו’).

אוקי קיופיד מדריך texther

3.כתיבת תיאור בקיופיד (My Self Summer)

הנטייה הכללית של גברים (וגם לא מעט נשים) היא לחשוב שתיאור כתוב חייב להיות מפורט ככל הניתן, כדי לתת לבחורה בצד השני כמה שיותר נתונים כדי שבמידה שהם רלוונטיים היא תהיה בעניין שלהם ותידלק עליהם.

אז האמת שזה ממש לא נכון. באופן כללי באפליקציות גברים ונשים כאחד לרוב לא קוראים את התיאור הכתוב רוב הזמן, אלא מסתכלים בעיקר על התמונות. אם התמונות עניינו אותם, אז יכול להיות שהם יעיפו מבט על התיאור הכתוב ויקראו אותו בתנאי שהוא לא ארוך מדי.

העדיפות היא שתיאור טוב ויעיל יכיל 3–5 שורות לכל היותר, ויהיה כתוב בתמציתיות וקלילות. ברגע שהוא נעשה רציני מדי הוא אפילו יכול לדחות: אם למישהי יש את כל המידע הטכני עליך, אז מה האינטרס שלה בכלל לבוא וליצור איתך היכרות?

בניגוד לאוקיי קיופיד, באפליקציות כמו “באמבל” למשל, התיאור הכתוב כן צריך להיות מעט יותר מפורט מאחר ששם יש לו כן יותר משקל.

אוקי קיופיד מדריך texther

4.התמונות שמציבים בפרופיל באוקיי קיופיד

איך יודעים שהתמונות והפרופיל שלך טובים?

לא כי הידידות שלך אומרות את זה או החברים מפרגנים ואומרים שיצאת חתיך, אלא כי הן מביאות לך התאמות והתחלה של מצבי שיחה. זו הדרך היחידית לדעת שבחרת את התמונות הנכונות והמחמיאות לך ביותר.

כמובן שעל נושא התמונות כבר הכנו סרטון שלם שנמצא ממש כאן:

התפריט הכללי

בכל פרופיל שנפתח יש תפריט עם מספר אפשרויות.

Discover

שם ניתן למצוא התאמות פוטנציאליות לפי מספר קטגוריות.

Question

מסייע לאתר בחורות שהשיבו על שאלות באופן דומה למה שאתה השבת.

Likes

מאפשר לך לראות למי אתה סימנת LIKE,  אילו בחורות סימנו לך LIKE (בתנאי שאתה מנוי).

Intro

מראה לך אילו בנות שלחו לך מסר (אם אתה מנוי).

אוקיי קיופיד שאלות - השאלות שבדר"כ שואלים לגבי קיופיד

"באיזה תמונות כדאי לי להשתמש בפרופיל החדש ?"

בגדול, כתבתי על זה מאמר בנפרד כולל הדגמות למה סוג התמונות שיכולות לעבוד ולהביא לך לייקים ומאצים והתחלות מצבי שיחה. קישור למאמר על איך לקבל התאמות בטינדר וקיופיד נמצא בלינק כאן.

"טינדר זה לסטוצים וקיופיד זה לקשר רציני?"

בעבר, טינדר קוטלגה כאפליקציה לסטוצים. כלומר, עצם העובדה שבחור או בחורה פתחו כרטיס בטינדר הציבה אותם במקום של סטוציונרים בליינים, וכאלו שמחפשים קשר שהוא בעיקר מיני וללא מחויבויות. בעוד אוקי קיופידבאמבל, הינג’ ואחרים תויגו ככאלו שניתן למצוא בהם קשרים רומנטיים ארוכים בעלי אופי יותר מחייב ורציני.

היום זה כמובן ממש לא ככה. כלל האפליקציות לרוב משמשות לאותה מטרה בדיוק – הבאת תנועה של נשים לחיים שלך, ועצם ההיכרות איתן לא משליך על טיבו או עתידו של קשר כזה או אחר. סוג הקשר נקבע לא לפי המקום שבו אתה והיא התכתבתם, אלא בעיקר על פי איך המפגשים בינך ובינה התרחשו. בספר וומנייזר אני מסביר איך להגיע לקשרים מכל מיני סוגים ואיך לפתח סידרה של דייטים לכדי התחלה של קשר רומנטי.

כאשר יודעים להשתמש באוקיי קיופיד או אפליקציות אחרות, הן יכולות להיות מקור תנועה מעולה של נשים איכותיות, במיוחד בעבור גברים קרייריסטים או כאלו שעובדים שעות ממושכות (כמו בהיי טק) ואין להם שעות בכל יום להשקיע בתחום הזה. בספר “וומנייזר” אני נכנס לעובי הקורה ומסביר יותר 

"מה כותבים לבחורה באוקי קיופיד?"

כאן הכוונה היא בעיקר למה לכתוב לה כדי שהיא תהיה בעניין שלך ותסכים להחליף איתך טלפון או להיפגש איתך. המיומנות של התכתבות טובה שמביאה לתוצאות באוקיי קיופיד זהה לזו שבטינדר, באמבל ואפליקציות אחרות.
בסרטון למטה ניתן לראות הדגמה לאיך להתכתב עם בחורה ולהגיע להחלפת טלפונים בטינדר ואוקיי קיופיד.

להרבה גברים יש את האמונה שכאשר מתכתבים עם בחורה, הם חייבים לכתוב משהו שירגש אותה ושיגרום לה להרגיש מיוחדת, סטייל אומנות הפיתוי ולכן היא תפתח רגשות כלפי אותו בחור שמתכתב איתה ממש עכשיו. אבל האמת והעובדות בפועל הם ממש לא ככה. התכתבות פשוטה ויעילה היא אחת כזו שתביא אותך לשיחת טלפון איתה. התכתבות היא אמצעי ולא מטרה.

"למה הן לא עונות לי להודעות באוקי קיופיד?"

כאן יכולות להיות שתי בעיות מרכזיות:

  1. הפתיחה ששלחת לא מניעה לפעולה
    בהנחה שלה ולך הייתה התאמה והיא לא עונה לך, אז זה בדר”כ אומר שהפתיח ששלחת לה לא מניע מספיק לפעולה. תאר לך שהיא מקבלת מיליון פעם ביום הודעת “מה קורה” / “הי”, אז רוב הסיכויים שהיא בכלל לא תענה.
  2. לך ולה לא הייתה התאמה
    אז, ההודעה שלך הגיעה לתיבה שלה שנקראת INTRO. לשם מגיעות הודעות מגברים שלהם ולה לא הייתה התאמה, ולכן אותה הודעה לא מגיעה ישירות לתיבת ההודעות שלה. אם היא לא מנויה אז היא לא יכולה לראות את ההודעות שנשלחו לה לתיבת ה–INTRO.

"למה אחרי שהיא עונה היא פתאום נעלמת באוקי קיופיד?"

יש כל מיני סיבות ללמה זה קורה. בדר”כ זה קורה כי ההתכתבות שלך איתה משעממת \ מרגישה כמו ראיון עבודה, היא בדיוק מתכתבת עם עוד כמה גברים במקביל ואז השיחה שלכם “נופלת” מתחת לעוד שיחות של גברים אחרים והיא פשוט שוכחת ממנה (לא אישי). כדי למנוע את זה בסיכוי גבוה, מוזמן לקרוא ולראות איך להתכתב עם בחורה במאמר.

“כדאי לעשות בכלל מנוי באוקי קיופיד? זה נראה לי סתם בזבוז כסף”

הדבר המומלץ ביותר הוא לא לעשות מנוי על ההתחלה, אלא להמתין כשבועיים או חודש. אז אולי, אם צברת כמה עשרות לייקים בודדים אבל לא ממש צברת התאמות, רק כדי לבדוק, אתה יכול לעשות אולי מנוי לחודש בודד כדי לבדוק מה איכות הלייקים וכמה הבחורות קרובות לטעם שלך, ואז כמובן לבטל. בין אם זה בקיופיד, טינדר, באמבל ועוד לרוב ברגע שהאלגוריתם מזהה שאתה משתמש שמשלם, הוא יתחיל להוריד לך חשיפה אורגנית (טבעית) כי הוא מבין שהוא יכול להוציא מימך כסף. זה כמובן לא בזדון – האפליקציות הן קודם כל עסקים.

כמובן, ככל שתיצור מראש פרופיל אטרקטיבי יותר, כך רמת הלייקים והתחלות השיחה עם בחורות שבטעם שלך תעלה.
גם מבלי הצורך לשלם.

אוקיי קיופיד מדריך להתאמות באפליקציה

אז מה זה אומר “התאמה” או MATCH באנגלית? פשוט מאוד:

התאמה זה אומר מצב שבו אתה והיא עשיתם אחד לשנייה LIKE, כלומר שניכם סימנתם שאתם מחבבים אחד את השנייה, ולכן נפתחה לכם האפשרות להתכתב יחד בצ’אט.

אך זה שלך ולה יש התאמה, וזה שאתה והיא מתכתבים עכשיו, הם לא ערובה לזה שאתה והיא תיפגשו או אפילו לך ולה תהיה מערכת יחסים כלשהי. אישית, ראיתי גברים עם אלפי התאמות בטינדר, אוקי קיופיד ושאר אפליקציות, אבל בפועל היכולת שלהם להגיע לדייטים כמעט ולא קיימת ובוודאי שלא עם בחורות לטעמם. לכן, המאצ’ים (התאמות) הם רק תחנה אחת – הבטחה להבטחה, ולא שום עירבון לזה שאתה והיא אכן תיפגשו וייקרו דברים טובים ביניכם.

האלגוריתם של אוקיי קיופיד מנסה ליצור התאמות בין משתמשים ומשתמשות סביב המון פרמטרים ושאלות שהם משיבים עליהם. אם נסתכל כאן למטה בתמונה תחת המסך הראשי של כל משתמש, יש מספר קטגוריות עיקריות שלפיהן קיופיד מתאם בין אנשים.

תחת הכפתור Discover בתפריט הראשי של אוקיי קיופיד יש מספר קטגוריות שלפיהן הפלטפורמה מנגישה התאמות אפשריות.

אוקי קיופיד מדריך

RECOMENDED (מומלצים)

לפי כל מיני פרמטרים ונתונים שהוספת לפרופיל כמו סטטוס, שאלות שענית עליהן ועוד, אוקיי קיופיד יתאמו לך משתמשים שהם מקבילים או דומים בתשובות או לנתונים שהוצבו. כמובן, שזה ברוב הזמן לא מדויק ולא מעיד על כמה דברים יזרמו בינך ובינה.


MATCH אחוז התאמה
כאן האפליקציה  מנסה לשדך לך משתמשות שלראייתה יהיו בעלות סיכוי התאמה
גבוה על פי השאלות שאתה והן


PASSPORT דרכון

תחת הקטגוריה הזו, האפליקציה מראה לך אפשרויות להתאמות עם נשים ממדינות אחרות. זאת, מתוך מחשבה של נסיעות עתידיות לשני הצדדים ליעדים שונים והיכרות על גבי האפליקציה.

 
ONLINE מחוברות

זו הקטגוריה החשובה ביותר מכולן והיא מראה לך מי מהבחורות שהאפליקציה חושבת שמתאימה לך כרגע מחוברת ופעילה. הרבה מאוד בחורים שולחים הודעות לבחורות שבכלל לא נמצאות מחוברות, וייתכן שחודשים שלמים לא נכנסו לאפליקציה, ואז תוהים מדוע אין מענה.


NEW PEOPLE אנשים חדשים

בקטגוריה הזו האפליקציה מציגה משתמשות/משתמשים חדשים שהצטרפו זה עתה, והיא מעניקה להם יותר חשיפה ראשונית.


POPULAR פופולאריים

בקטגוריה הזו האפליקציה מציגה משתמשות/משתמשים פופולאריים ביחס להעדפות החיפוש שלך. הקטגוריה הזו היא כמובן בתשלום ולא פתוחה סתם ככה למנויים חינמיים.


QUESTION PROPS התאמה שאלתית

האפליקציה מציגה לך את הנשים שענו באופן דומה על שאלות כמוך בנושאים ספציפיים או הזכירו אלמנטים מסוימים שאתה הזכרת.


NEARBY משתמשים קרובים אליך

הקטגוריה מציגה בעבורך את המשתמשות שנמצאות יחסית סמוך אליך על פי האפליקציה.

סיכום

המדריך הזה לאוקיי קיופיד העניק את היסודות העיקריים לשימוש נכון ויעיל באפליקציה. כמובן שעדיין בסופו של יום צריך לפגוש את הבחורות ולהשתפר בתחום הדייטים.

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתי בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא