Picture of מאת  ELAD YAGEL SIBAS

מאת ELAD YAGEL SIBAS

מומחה באימון אנשי קריירה למציאת זוגיות ויחסים קצרים מ2011 ומחבר הספר וומנייזר

איך לפתח שיחה עם בחורה – 3 ה”רוצחים” השקטים של כל שיחה

איך לפתח שיחה עם בחורה היא מיומנות ששווה שרוב הגברים יהיו טובים בה כדי לשפר את כמות ואיכות ההזדמנויות הרומנטיות עם נשים. המדריך המיוחד הזה נבנה עם טיפים מעשיים כדי לבנות שיחה טובה עם נשים שתביא לתוצאות.

ניתן להאזין למאמר באמצעות הפודקאסט

אז מה יהיה לנו כאן במאמר?

התפקיד האמיתי ! של שיחה בין גברים ונשים

שיחה אמורה ליצור "מינימום של כימיה" לא מעבר

הרבה גברים בטוחים שהם לא יודעים איך לפתח שיחה עם בחורה. הרבה פעמים, הם לא יוזמים מהלך כי לדעתם אין להם משהו מגניב להגיד כמשפט פתיחה או שהם מפחדים להיתקע ולצאת קריפים ומוזרים. אבל האמת היא שהשיחות שלך עם נשים לא חייבות להיות מעניינות, מרתקות או עם הרבה מדי עומק. לפתח שיחה עם בחורה לפחות ברמת ההתחלה – הוא אמצעי למטרה כדי לבנות מה שנקרא “קליק ראשוני” או מה שאנשים מכנים כ”כימיה”. כלומר שאתה והיא תבינו שלא רע לכם אחד בחברת השנייה. היא תראה שאתה סבבה, אתה תבין שהיא נורמאלית . כך תוכל לבסס את ההיכרות הראשונית ולהוביל אותה למקומות פחות ידידותיים והרבה יותר רומנטיים .שורה תחתונה – השיחה לא אמורה לגרום לה להידלק עליך ולהתאהב בך במקום ובטח שלא להימשך אליך. השיחה אמורה להניח את היסודות לאלמנטים אחרים שמייצרים משיכה בפועל כמו וייב, מגע, ניהול דייטים ועוד (תוכל לקרוא על כל ב”ספר וומנייזר”).

מלך הסמול טוק

תופעה שראיתי שמתגברת משמעותית בעשור האחרון היא שזה לא רק שגברים “לא יודעים להתחיל עם נשים” גם הרוב הגדול של הנשים בשלל גילאים לא תמיד ידעו איך להגיב או “להכיל” גבר שמגיע ומתחיל איתן באופן מכבד. גם אם הן רווקות, גם אם הן בעניין שלו בהרבה מקרים, הן לא מורגלות בזה ולכן הן יגיבו מאוטומט שיהיה ברוב המקרים דחייה. הן לא עושות את זה בכוונה אלא מתוך לחץ סביבתי ולכן, המחוייבות של אותו גבר היא ככל הניתן לגרום לעצם זה שהוא מתחיל איתן להראות כמה שיותר כמו סמול טוק מאשר להגיע ממקום של: “נעים מאוד אני מתחיל איתך”. הרבה גברים ניגשים לנשים ואמרים דברים כמו:
“הי ראיתי אותך ואת חמודה אז חשבתי לגשת ולהגיד שלום…נעים מאוד אני…”. זה פשוט מה שהם ראו בקורסים של להתחיל עם בחורות שהם ראו באינטרנט. אתה לא צריך להגיד לה שאתה מתחיל איתה היא תראה את זה כבר לפי ההתנהלות שלך

הבחור הממוצע: רגע…אבל מתי אני אומר לבחורה שאני בעצם מתחיל איתה? איך היא יודעת שהשיחה הזו היא לא ידידותית ויש לה כוונות רומנטיות.

אני: הבחורה הזו צריכה להיות מאוד מטומטמת בשביל לא להבין שאתה מתחיל איתה
והאלמנט של הפלרטוט לא חייב לבוא באמצעות הכרזה

איך להתכתב עם מישהי בטינדר \ קיופיד

העדר יחסי של פתיחות מינית

זה לא סוד שישראל היא מדינה שמאוד מושפעת מגורמים שמרניים יחסית כמו נוכחות חזקה של הממסד הדתי, צבא וגם מה שמכונה תרבות השבט (בהשפעת השכנים הגאוגרפיים שלנו). כל הגורמים הללו יוצרים מגמות של ציבורים גדולים בישראל שמאופיינים בשמרנות ופתיחות מינית נמוכה או בלי הרבה כיבוס מילים : סקס זה ביג דיל! בניגוד לחברות מסויימות באירופה או במרכז אמריקה שמאופיינות בפתיחות מינית, החברה שאנחנו חיים בה מתוקף כל הגורמים האלו מעבירה הרבה פעמים מסר לנשים שאם הן שוכבות מהר אז הן זולות. בגלל שהן מתוייגות ככאלו בסביבה שלהן הן לא יצליחו למצוא יחסים רציניים וכו. גם גברים באופן חלקי אשמים בזה – עם ביטויים כמו :”יו אני לא מאמין, איזה שרמ*טה היא, איך היא שכבה איתי כזה מהר?!”. נשים שומעות את הדברים האלו, הן רואות את הדברים האלו ברשתות החברתיות ולכן חושבות פעמיים ובהרבה מקרים גם אם ממש בא להן הן עוצרות את עצמן כי הרי אף אחת לא רוצה לצאת “שרמ*טה”.

אישית אני בדר”כ כמעט תמיד יסנגר על גברים אבל בסעיף הזה אני אגן באופן אבסולוטי על הצד הנשי ואומר שהרבה מן התרבות המינית הבעייתית שקיימת במדינה נובעת גם מיחס מזלזל של גברים.
בספר “וומנייזר” אני כותב בהרחבה על תרבות השבט וההשפעה שלה על תרבות החיזור המקומית בצירוף מחקרים אקדמאים.

משפטי פתיחה

משפט הפתיחה אמור לכל היותר לבדוק באיזה מצב צבירה היא. כלומר אם התחלת איתה פנים אל פנים אתה בודק את הלך הרוח שלה ואם היא בכלל פתוחה לתקשורת. יכול להיות שאין לה עצבים לדבר עם אף אחד כרגע  בלי קשר לכמה טוב או מצחיק יהיה מה שתגיד אבל לא אני ולא אתה נדע את זה אלא אם כן נבדוק. גם אם אתה מתכתב איתה לדוגמה באונלייין משפט הפתיחה לא אמור להיות סופר מתוחכם, הוא לכל היותר אמור לגרור תגובה כלשהי. כמובן עוד על איך להתכתב עם בחורה אתה יכול לראות כאן.
דגש: גם אם אמרת משהו והיא לא נקרעה מצחוק והגיבה יבש בשנייה הראשונה זה לא אומר שהפתיחה שלך בהכרח הייתה גרועה. כל מה שאתה צריך הוא שהיא לא תדחה אותך.

פתיח זה מגניב הקשקוש הזה

אתה:
זה מגניב הקשקוש הזה(תוך שאתה מצביע על אלמנט מסוים: התיק \ נעל \ מעיל \ חולצה)
היא: מה?
אתה: התיק \ נעל \ מעיל \ חולצה (כל דבר שהצבעת עליו)
גם לי היה כזה פעם….

היא: כן? \ וואלה \ אוקי\ מה אתה מסתלבט (או כל תגובה)

אתה: סתם….לא..לא באמת זה ההומור השחור שלי
אני אוהב את כל השטויות האלו
אגב את קיבוצניקית? (מניע לפעולה)

היא: מה ? \  לא איך הגעת? \ אני נראית לך קיבוצניקית? \ מה קשור ? \ כן אני קיבוצניקית

הוא : לא יודע יש לך וייב כזה רגוע…זו מחמאה כן?

היא: כן הבנתי \ וואלה \ אוקי \ מעניין שאתה אומר את זה….

הוא: סתם אינטואיציה…
בדר”כ אני לא טועה כאילו מצד אחד יש בך את הצד הרגוע
אבל בטוח היית גם בהרבה מקומות בעולם….?

היא: המשך שיחה

מה ההגיון פה:
השיחה שאתה פותח פה, דומה הרבה יותר לאיך שחבר’ה שמוצלחים עם נשים באופן טבעי מתחילים שיחה עם נשים. הם פשוט מגיבים לסביבה באופן קליל ולא מחייב. הם לא מצפים שהאדם שלידם יתחייב לשיחה או יעוף עליהם. הם גם לא צריכים מימנו משהו, הם פשוט מביעים את הכוונות שלהם. ניסיון תקשורת שכזה יתפס לרוב כשיחה בלתי מחייבת שלא מפעילה לחץ על הבחורה ולכן סיכוי גבוה שאם הבחורה בצד השני פתוחה לתקשורת היא תגיב לניסיון כזה באופן נייטרלי ואפילו חיובי.

שיחה עם כמה שפחות רשמיות וחקירות:
הרעיון בדוגמה לתסריט השיחה הקצר כאן למעלה הוא לייצר סמול טוק ואז להתחיל לנהל את השיחה עם כמה שיותר שבירת דיסטנס מבלי להשתמש באלמנטים קורקטיים שיוצרים ריחוק כמו:
> לא שואל מאיפה היא (אני אולי אניח מאיפה היא לעולם לא שואל)
> לא שואל איך קוראים לה (זה יוצר ריחוק ברוב המקרים)
> לא מציג את עצמי (אסוציאציה של פגישת עבודה)
> לא שואל במה היא עובדת \ לא מספר במה אני עובד (כדי להימנע משיחה אינפורמטית ומאפקט ראיון העבודה)

למעשה, בהרבה מקרים, אני יכול לנהל שיחה עם מישהי אקראית שפגשתי ברחוב, ברף ים במשך 10, 20, 30 דק מבלי שהיא יודעת איך קוראים לי, אני לא יודע איך קוראים לה ואין לי שמץ של מושג במה היא עובדת או כמה אחים ואחיות יש לה.

הבחור הממוצע: רגע אבל זה לא מנומס לא להציג את עצמך או אתה לא יוצא קצת חסר טאקט שאתה לא שואל איך קוראים לה? זה יוצא לא מנומס ולא מכבד וגם: אני מרגיש שזה יוצא קצת קריפי ואל קשור שאני מתחיל לדבר סתם ככה עם בנאדם שאני לא מכיר.

אני:
כן אתה צודק זה לא מנומס אבל המטרה שלי היא לא להפגין את היכולת שלי בגינונים ונימוסים אלא ליצור במהירות סיטואציה שתרגיש עם כמה שיותר חיבור והלכי רוח טובים ולא קוקרטיים. רוב הגברים רגילים להביא את ההרגלים מעולם העבודה או הלימודים אבל כאן נידרש משהו קצת אחר כדי לבדוק במהירות את הפתיחות של הצד השני וליצור חיבור מהיר איתו ככל הניתן.

עוד פתיחים:
> זה! זה טעים (כאשר היא בוחרת משהו בסופר, גלידה, מאפייה)
> אני אוהב את ההליכה הסמכותית שלך ()

המשך השיחה יכול להיות זהה כמו בתסריט השיחה שנתתי למעלה.
עוד נושאים להמשך שיחה יהיו בחלק של איך להמשיך שיחה למטה.

משפטי פתיחה

מהרגע שהיא הגיבה אליך באופן כלשהו, אפילו גם אם לא מתלהב ברמת ההתחלה, היא השאירה לך פתח לעבוד איתו. שים לב שגם בדוגמאות שנתתי הנחת העבודה שלי הייתה שהן לא יענו באופן מתלהב, יוצא דופן או יצחקו בטירוף ממה שיש לך להגיד. ההמשך הזה שמוצג בדוגמה הוא רק אחד מכמה שיש פה.
אתה יכול להמשיך לדבר בשיחה על:

המשך אסוטציאטיבי
> זה מזכיר לי ש…פעם הייתי בחו”ל וראיתי מישהי אם (משהו כמו הבחורה)
בטח גם את היית הרבה בחו”ל ? >> אתה מניע את השיחה לנושא חו”ל

היא: כן \ לא הרבה \ יצא מידי פעם


אתה:
הייתי ב….והיה מעניין וגם הרפתקני!
איפה הכי אהבת להיות…

המשך שקשור לשפת גוף
> אני אוהב את ההליכה הסמכותית שלך את בטוח מנהלת אנשים 🙂 ?
היא:
מה איך הגעת לזה \ לא האמת שלא \ כן איך ידעת
אתה:
האינטואיציה שלי רוב הזמן לא טועה
אני אוהב נשים חזקות – אני לא אוהב נערות אינסטגרם חלשות

ההגיון מאחורי זה הוא שאתה נותן “מחמאה קמצנית” היא מבינה זו מחמאה
אבל לא בטוחה עד הסוף שהיא כזו ותוהה על מה שאמרת כרגע ואיך הגעת לזה.
שים לב שפה גם שאני “מדבר על עבודה” אני לא באמת שואל לגבי תחום העיסוק
שלה במיישרין

בקשה להרחבה – מעניין למה דווקא…
היא: אני אוהבת את הסדרה “שובר שורות”
הוא: אני דווקא אוהב את משחקי הכס – למה דווקא שובר שורות?
היא: כי….

כלומר כאן היא תצטרך (במידה שהיא 1% בעניין) לפרט ולהרחיב
מה שיצרו הרחבת שיחה.

המשך של חוסר הסכמה
מה? אוי את קשוחה אמיתית! למה כל האלימות הזו? (להגיד בציניות)
אחד החולשות של גברים בשיחות עם נשים הוא הסכמה גורפת עם כל מה שהן אומרות. הרבה גברים נוטים להסכים עם הרבה דברים שהם נשים אומרות רק מתוך המקום של: אני לא רוצה ליצור מולה מצב לא נעים ולהרוס את התקשורת כי היא מוצאת חן בעיני.
דוגמה:

היא: אני חושבת שפריס מהממת
הבחור הממוצע: כן את צודקת היא ממש יפה אין כמו פריס בלבלבל

מה ששווה שתגיד פה: מה? פריס פח! אם כבר אז X
כאן בדוגמה הזו זה לא שאתה מחפש לריב איתה בכוח אלא הרעיון כאן הוא ליצור קו משלך בשיחה
כמו הגבר הממוצע שיגיד אמן על כל מה שהי אומרת

הנעה לפעולה

זה החלק האחרון של כל שיחה שבה אתה מתחיל עם בחורה. בין אם פנים אל פנים או באונליין.
אם תחשוב על זה לרגע, בין אם ניגשת לבחורה והתחלת איתה פנים אל פנים או אם התכתבת איתה באפליקציות הדייטינג או ברשתות החברתיות בסופו של דבר השיחה שלך אמורה להוביל לאנשהו איתה.
סתם שיחה שלעצמה היא אמצעי ולא מטרה. היא אמצעי כדי להניע עם הבחורה את העניינים קדימה. נכון שההיכרות ויצירת הכימיה היא חשובה אבל בסופו של יום, גבר יכול להיות אלוף העולם בפיתוח שיחות עם בחורות, לגרום להן לצחוק מכל דבר ולהקסים אותן אבל אם הוא לא עושה צעד קדימה כל ההוקוס פוקוס – זה פשוט לא שווה כלום. לכן בסוף כל שיחה בהנחה שאתה רוצה לעשות איתה משהו ואתם בעניין אחד של השנייה אתה אמור להגיש הצעה כלשהי. בספר וומנייזר הפרדיגמה היא מאוד פשוטה:
> החלפת פרטים – אינסטגרם \ ווצאפ אם אתה והיא בזמן בהלה
> קידום לקזואל דייט אתה והיא יושבים לקפה \ תה \ יין כאן ועכשיו כדי לנסות להרחיב את ההיכרות

בספר וומנייזר אני מפרט בהרחבה איך אני עושה את זה כולל דוגמאות

וייב: הלכי רוח

וייב הוא סה”כ הלכי הרוח שאתה מעביר בתקשורת ומה שגורם לתקשורת עם נשים “להידבק”.
אם פעם לפני עשור היו שואלים אותי האם חשוב לפתח שיחה מעניינת, הייתי אומר ממש לא ומדגים לאנשים את השיחות הסופר מטומטמות שלי. היום התשובה שלי היא שזה לא שתוכן השיחות לא חשוב, הוא חשוב במידת מה אבל הכי חשובים הם הלכי הרוח שאתה בתור גבר מקרין. אחת הבעיות המרכזיות שגורמות להרבה גברים לשרוף מצבים עם נשים הוא הלכי רוח קורקטיים ולוגיים וכבויים. זה מתבטא בדיבור מונוטוני ללא עליות וירידות בעוצמת הקול, הבעות פנים קבועות ולא משתנות, חוסר הבעתיות עם הגוף. כלומר שהם בשיחה כל מה שעובד אצלם זה הפה וכל האלמנטים האחרים משותקים. שים לב שבסרטון כאן אני מדבר, כל הגוף שלי עובד:

דיבור מלוכלך והכנה לשיחה מינית

וייב הוא סה”כ הלכי הרוח שאתה מעביר בתקשורת ומה שגורם לתקשורת עם נשים “להידבק”.
אם פעם לפני עשור היו שואלים אותי האם חשוב לפתח שיחה מעניינת, הייתי אומר ממש לא ומדגים לאנשים את השיחות הסופר מטומטמות שלי. היום התשובה שלי היא שזה לא שתוכן השיחות לא חשוב, הוא חשוב במידת מה אבל הכי חשובים הם הלכי הרוח שאתה בתור גבר מקרין. אחת הבעיות המרכזיות שגורמות להרבה גברים לשרוף מצבים עם נשים הוא הלכי רוח קורקטיים ולוגיים וכבויים. זה מתבטא בדיבור מונוטוני ללא עליות וירידות בעוצמת הקול, הבעות פנים קבועות ולא משתנות, חוסר הבעתיות עם הגוף. כלומר שהם בשיחה כל מה שעובד אצלם זה הפה וכל האלמנטים האחרים משותקים. שים לב שבסרטון כאן אני מדבר, כל הגוף שלי עובד:

סיכום

הצלחה עם נשים בישראל וגם בעולם היא כן דרך שדורשת השקעה מסויימת, תלוי כמובן מאיזו נקודת מוצא כל גבר מתחיל. כמו כל דבר בעולם הזה יש חבר’ה שזה יבוא להם יותר בקלות ויצטרכו להשקיע פחות ויש כאלו שיצטרכו להשקיע הרבה יותר באופן משמעותי כדי שדברים טובים יקרו להם בדרך. למרות כל הגורמים שצויינו, עדיין אפשר לעשות דברים טובים ולהצליח. בספר וומנייזר, אני מתאר את המסע האישי שלי להצלחה עם נשים כולל הדגמות, מחקרים ועוד שמגבים את כל מה שאני הולך לדבר עליו בספר.

תקוע ורוצה להצליח?! בוא דבר איתנו בשיחת ייעוץ חינמית !

איך להתחיל עם בחורה- הדרכה חינם

* במילוי הפרטים אני מאשר קבלת אימיילים לכתובת המייל אותה אמלא